Алергія

  • Алергія

Термін "алергія" був введений в медицину сто років тому, в 1906 році австрійським педіатром К.Пірке. Назва походить від двох грецьких слів (allos - інший і ergon - дію) і дослівно означає "інша дія", "інша робота". Про алергії говорять в тих випадках, коли імунна система організму працює "не так" - відповідає надлишкової захисною реакцією на речовини, які самі по собі здебільшого нешкідливі. Ця надлишкова реакція часто буває бурхливою і супроводжується дуже яскравими проявами (запалення, температура, набряк, шкірні висипання, задуха та ін.). Тому алергію називають іноді "скаженим імунітетом".

  • Речовини, що викликають алергічну реакцію, позначають як алергени. У числі алергенів може виявитися все що завгодно: мікроскопічні кліщі з домашнього пилу і частинки тіл комах, цвіль і пилок рослин, шерсть тварин і чоловіча сперма, вироби побутової хімії і лікарські препарати, харчові продукти і косметичні засоби.

В основі алергічної реакції лежить гістамін. Це життєво необхідна речовина знаходиться в організмі у зв'язаному стані в спеціальних "депо" - так званих "огрядних клітках". При вивільненні гістаміну відбувається розширення капілярів, тобто, поліпшується кровопостачання тканин - харчування, забезпечення киснем та ін.

  • Постійно потрапляють в організм численні речовини - потенційні алергени - викликають безліч актів захисних імунних реакцій, безпосередню участь в яких бере гістамін. Але іноді (а точніше - на деякі речовини) цього гістаміну виділяється занадто багато. І тоді виникає алергія ...

За останні 30 років поширеність алергічних захворювань подвоюється кожне десятиліття і в даний час різними видами алергій страждають близько 20% людей; "Випереджаючими темпами" зростає дитяча захворюваність.
Залежно від місця виникнення алергічної реакції можна говорити про алергічний риніт, кон'юнктивіт, бронхіальній астмі. Найбільш часті шкірні прояви алергії - алергодерматози, кропив'янка; гостра алергічна реакція, захоплююча шкіру і підлеглі тканини - набряк Квінке.

  • До сих пір не існує жодного ефективного методу лікування алергії, також як і немає жодного ліки, яке гарантувало б стовідсотковий успіх. Боротьба з алергічними хворобами ведеться або шляхом придушення самої реакції імунітету, або шляхом нейтралізації утворюються при алергії речовин (які і викликають алергічні реакції).

Ці лікувальні прийоми є боротьбою не з причиною алергії (поява неадекватної імунної реакції), а лише з її наслідками. Крім того, застосовуються лікарські засоби завжди надають небажані побічні ефекти.

  • Так що ж робити? Найвірніший рада - усунутися від контакту з алергеном, що викликає у вас алергічну реакцію. Однак алергія - це не просто однозначна зв'язка (є алерген - є алергія, немає алергену - немає алергії). Всі ми живемо в море алергенів, але не всі є алергікам.

Профілактика алергії і боротьба з нею полягає в нормальному імунітеті. Імунітет - це діяльність імунної системи, що захищає організм від всього шкідливого і чужого - мікробів, отрут і стали чужими власних пухлинних клітин. Для того щоб імунна система могла повноцінно виконувати свої функції, вона повинна своєчасно і повноцінно забезпечуватися поживними речовинами.

Величезне значення має стан кишкової мікрофлори, яка забезпечує нормальне всмоктування мікроелементів і вітамінів, і сама продукує деякі з них. Проблеми імунодефіциту і алергічні стани в більшій мірі пов'язані з порушеннями функцій шлунково-кишкового тракту (кишечника, печінки). Свій "внесок" в алергічні реакції в цих випадках можуть вносити дисбактеріоз, порушення функцій печінки, перенесені інфекційні захворювання та ін.

Алергічні захворювання у дітей часто виникають при дисбактеріозі, що виник в результаті придушення нормальної мікрофлори при прийомі антибіотиків. Істотно покращують (нормалізують) стан імунної системи біодобавки дренажного дії, що сприяють відновленню мікрофлори і виведенню з організму шлаків і токсичних речовин, в тому числі і алергенів.
Особливе значення для підтримання нормального імунітету мають адекватне зміст в харчовому раціоні білків, вітамінів (С, Е, F), мікроелементів (залізо, кальцій, цинк, мідь, срібло та ін.). Комплекси вітамінів і мікроелементів, корисні при станах, що супроводжуються зниженням рівня захисних реакцій. Часто це пов'язано з дефіцитом в організмі деяких вітамінів і мікроелементів, які виникають як в результаті нестачі цих речовин в їжі, так і посиленого їх витрачання організмом.

27.07.2018 22:35:28
1
310

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Живокіст для кісток і суглобів

Живокіст для кісток і суглобів

Корінь живокосту приймають всередину для регенерації тканин, при переломах, пошкодженнях окістя. Рослина має: регенеруючу, обволікаючу, відхаркувальний, пом'якшувальний, протизапальну, болезаспокійливий, сечогінний, кровоспинну дію. Відвар застосовують зовнішньо у вигляді ванн, примочок, компресів при: вивихах, ударах, остеомієліті, панариції, ранах, виразках, туберкульозі кісток..

14.12.2018
0
551
Арніка гірська

Арніка гірська

Арніку гірську застосовують як ефективний кровоспинний засіб. Рослина має: кровоспинну, знеболюючим, ранозагоювальну, протизапальну, судинорозширювальну, тонізуючим, протисудомну дію. Застосовують при: трофічних виразках, ударах, переломах, фурункулах, варикозі, абсцесах, крововиливах, опіках, обмороженнях, ранах, саднах. Зміцнює центральну нервову систему при: порушенні,..

18.12.2018
0
602
Брокколі

Брокколі

Брокколі містить індол: рослинні речовини володіє протипухлинними свойсвамі. Активний захист організму від: пухлин молочної залози, матки, гіперплазії ендометрію, передміхурової залози, розвитку кіст і папілом. Крім того: Забезпечує імунний захист, стабілізує психіку, обмінні процеси в кісткової і сполучної тканини, благотворно впливає на склад крові, сприяє нормалізації артеріального..

18.12.2018
0
327
Подорожник інструкція

Подорожник інструкція

Подорожник - багаторічна трав'яниста рослина сімейства Подорожникові. На території України зустрічається повсюдно. Зростає на узбіччях доріг, уздовж стежок, на луках, у дворах і на вулицях, на площах, на лісових галявинах, по краях посівів. З лікувальною метою використовують листя і насіння. Листя збирають в період цвітіння, насіння - після дозрівання. Листя зрізають ножем, не порушуючи ко..

24.12.2018
0
356
Конвалія лікувальні властивості для серця і серцево-судинної системи

Конвалія лікувальні властивості для серця і серцево-судинної системи

Конвалія травнева - отруйна багаторічна трав'яниста рослина. Цвіте з кінця квітня до початку червня. Росте в тінистих хвойних, листяних і змішаних лісах, серед чагарників на помірно вологих ґрунтах. Квітки конвалії і траву збирають на початку цвітіння. Сушать в тіні, або в добре провітрюваному приміщенні, розкладаючи тонким шаром. Зберігають в герметичних коробках. Конвалія лікарська є: загал..

26.03.2019
0
225
Волошка квітка при циститі

Волошка квітка при циститі

Волошка синя, волошка посівна, Синюшник - одно- дворічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. Зустрічається майже на всій території України - в Поліссі, Карпатах. Зростає як бур'ян в посівах зернових культур, багаторічних трав, в придорожніх насадженнях, біля доріг і лісосмуг. З лікувальною метою в народній медицині використовують крайові квітки. Їх заготовляють під час цвітіння. Суша..

18.05.2019
0
132
Буркун при варикозі

Буркун при варикозі

Буркун лікарський - отруйна дворічна трав'яниста рослина сімейства бобових. В Україні зустрічається повсюдно, частіше в степових і лісостепових районах. Зростає на узбіччях доріг, у лісосмугах, на узліссях лісу, на сухих схилах. З лікувальною метою в народній медицині використовують квітучі верхівки. Сушать сировину, розстилаючи тонким шаром, на горищах під залізним дахом, в добре п..

27.05.2019
0
153
Дрiк фарбувальний при гіпотиреозі

Дрiк фарбувальний при гіпотиреозі

Дрiк фарбувальний - отруйний чагарник сімейства бобових. В Україні зустрічається повсюдно. Зростає в сухих лісах, на узліссях, галявинах, на степових схилах, вздовж доріг, на пісках. З лікувальною метою використовують верхівки рослини - листя, квіти. Збирають їх у період цвітіння. Сушать в тіні, на горищах, розстилаючи тонким шаром. Зберігають в сухому приміщенні, в полотняних і паперови..

29.05.2019
0
160
Верба від опіків: властивості і застосування

Верба від опіків: властивості і застосування

Дерево родини вербових. В Україні широко поширене в дикорослому вигляді по берегах, долинах річок, в сирих лісах. Культивується як декоративна рослина. Іва біла ідентична за своїми лікарським властивостям вербі прутьевідний, вербі червоною. З лікувальною метою в народній медицині використовують кору з молодих гілок, листя і сережки. Сировина заготовляють в період сокоруху. Сушать на..

31.05.2019
0
1623
Марена фарбувальна від каменів в нирках

Марена фарбувальна від каменів в нирках

Марена фарбувальна - багаторічна трав'яниста рослина сімейства маренових. В Україні зустрічається в дикорослому вигляді. Зростає серед чагарників, на лісових галявинах, поблизу доріг, на залізничних насипах, вологих місцях. Рослина також культивується в південних районах в спеціалізованих господарствах і на досвідчених станціях як лікарська рослина. З лікувальною метою в народній медицині вик..

07.06.2019
0
183
Спориш від кровотечі

Спориш від кровотечі

Спориш - однорічна трав'яниста рослина сімейства гречаних. Зустрічається на всій території України. Росте у дворах, на сільських вулицях, в садах, парках, на майданчиках, по узбіччях доріг, в молодих посадках, по берегах річок. З лікувальною метою в народній медицині використовують траву. Заготовляють в період цвітіння. Зрізають ножем. Сушать на горищах, стелажах, в тіні, розстилаючи ..

16.06.2019
0
128
Ефірна олія від комарів

Ефірна олія від комарів

У період літніх відпусток стає різко актуальною проблема захисту свого комфорту і здоров'я від комах. Якщо потрібно підібрати якісне і безпечне засіб захисту для дитини, алергіка, вагітної або годуючої жінки, то варто вибирати ефірні масла - репеленти. Ефірні масла рослин вважаються більш екологічними і менш дорогімім репелентамі, ніж синтетичні аналоги. Найпотужнішими щодо захисту шк..

18.06.2019
0
105
Листя смородини від гіпертонії

Листя смородини від гіпертонії

Чорна смородина - невеликий багаторічний чагарник сімейства жимолостевих. В Україні в дикорослому вигляді зустрічається в Карпатах, Прикарпатті, на Поліссі та в зоні Лісостепу. Зростає біля річок, канав, в лісах, балках. Смородина відома як культивується садова рослина, яке завдяки селекції має багато різновидів. З лікувальною метою використовують молоде листя, гілки, нирки та ягоди. Ли..

04.07.2019
0
125
Сухоцвіт властивості при виразках і ерозіях

Сухоцвіт властивості при виразках і ерозіях

Сухоцвіт болотна або сухоцвіт. Однорічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. В Україні зустрічається майже повсюдно. Росте на вологих ґрунтах, по берегах річок, озер, на болотах, в городах. З лікувальною метою використовують траву. Її заготовляють в період цвітіння. Сушать під навісом. Сировина зберігають у паперових мішках, коробках, ящиках в сухому приміщенні. Термін..

09.07.2019
0
127
Акація біла при міомі і інших захворюваннях

Акація біла при міомі і інших захворюваннях

Акація біла. Дерево заввишки до шести метрів, батьківщина якого Північна Америка. Має розкидисту крону, що складається з чергових листя з колючкою у черешка. Квітки акації зібрані у великі суцвіття, після цвітіння з них утворюються плоди у вигляді бобу, всередині якого знаходяться насіння. Цвіте на початку літа, насіння-горошини дозрівають в жовтні. Дерево досить невибагливо, може ро..

13.07.2019
0
157
Мучниця властивості при циститі та інших хворобах

Мучниця властивості при циститі та інших хворобах

Мучниця звичайна Невеликий стелеться чагарник сімейства вересових. В Україні зустрічається на Поліссі, запаси рослини обмежені. Зростає в соснових лісах, на сухих піщаних насипах. З лікувальною метою в народній медицині використовують листя. Їх заготавалівают ранньою весною, після сходу снігового покриву і до цвітіння, а також восени, до випадання снігу. Сушать під навісом, на папері ..

24.07.2019
0
113
Астрагал трава від вірусів

Астрагал трава від вірусів

Астрагал шерстистоквітковий - трав'яниста рослина чагарникової або напівчагарниковою форми, зі складною будовою листа і сонячно-жовтими квітками. Часто зустрічається на континентальній частині Центральної та Східної Європи. У народній медицині використовуються всі частини рослини: квітки: листя, пагони і кореневу систему. Пагони, листя і квіти збирають у фазі цвітіння в травні - червні. ..

30.07.2019
0
216
Бересклет для потенції опис

Бересклет для потенції опис

Бересклет європейський: Токсична рослина, виростає у вигляді дерева або чагарнику, висотою від 2 до 7 метрів. Відноситься до сімейства бересклетових. Вирощується як декоративна рослина, офіційною наукою не визнана як лікарський, але користується популярністю в народній медицині. Листя його містять трітерпеноїди, ціклітоли, стероїди і, звичайно ж, алкалоїди. До складу плодів входять ..

20.08.2019
0
29
Хміль звичайний властивості і застосування

Хміль звичайний властивості і застосування

Хміль звичайний - отруйна багаторічна трав'яниста рослина сімейства коноплевих. В Україні поширене майже повсюдно. Росте на вологих місцях по берегах річок, в лісах, серед чагарників, по узбіччях доріг, в садах, біля житла. У спеціалізованих господарствах культивується як технічна культура. З лікувальною метою використовуються шишки хмелю. Їх заготовляють на початку дозрівання (в серпні-верес..

29.08.2019
0
54