Фототип шкіри

  • Фототип шкіри

Всі ми відрізняємося індивідуальною чутливістю шкіри до дії ультрафіолету і абсолютно різної схильністю до сонячних опіків і засмаги. Засмага - це природна захисна реакція організму на сонячне опромінення. З кожною появою на сонце система захисту активізується, меланоцити синтезують пігмент меланін, потовщується епідерміс, виділяються речовини для виявлення та виправлення пошкоджень, що виникають в структурі ДНК під впливом УФ-променів. Ступінь активності захисної реакції організму на ультрафіолет залежить від кількості пігменту в шкірі, структури меланінових гранул і характеру розташування меланінових гранул в шкірі.

Особливості пігментації - це вроджена властивість організму, яке передається у спадок.
Від кількості пігменту залежить колір шкіри, волосся, райдужної оболонки очей, стійкість до УФ-променів і можливість утворення засмаги. Чим більше в шкірі меланіну, тим темніше її колір і вище ступінь захисту при УФ-опроміненні.
Щоб правильно вибрати сонцезахисний засіб необхідно враховувати індивідуальні особливості і здатність шкіри до засмаги.
Для цього використовують опис фототипів (цветотипов) шкіри розроблене Томасом Фітцпатрік.
Ці описи корисні для оцінки індивідуальної тривалості безпечного перебування на сонці, можливості зіграти, а також для вибору сонцезахисних засобів.

  • 1-й фототип. Кельтський (Celtic Type)

Опис типу. Дуже біла, бліда шкіра. Волосся руде або блонд. Очі зелені або блакитні. Багато веснянок.
Здатність засмагати. Ніколи не загоряє. Така шкіра не здатна засмагнути через дуже малу кількість пігменту. На сонці просто червоніє і обгорає.
Інтенсивність засмаги. Засмага практично відсутня. При дотриманні всіх запобіжних заходів шкіра може злегка обвітритися.
Сонячні опіки при перебуванні на сонці. Завжди, вже через 15-20 хвилин.
Час природного захисту - 5-10 хвилин. Щоб побути на сонці краще вибирати або ранній ранок, або вечір.
Спосіб захисту. Завжди під час перебування на сонці використовуйте засіб з найвищим фактором захисту SPF 50 або SPF-30. Власникам цього фототипу шкіри взагалі не рекомендується перебувати під прямими сонячними променями без захисту. Намагайтеся постійно (навіть при поході в магазин) користуватися сонцезахисними засобами і перебувати в тіні.
Перший фототип найчастіше зустрічається серед ірландців і скандинавів.

  • 2-й фототип. Нордичний. Світлий європейський (European Type)

Опис типу. Шкіра світла. Волосся від світло-русявого до світло-коричневих. Очі блакитні, зелені, сірі або світло-карі. Влітку на обличчі і плечах з'являються веснянки.
Здатність засмагати. Насилу загоряє. Під впливом ультрафіолету шкіра спочатку червоніє, а тільки потім з'являється слабкий загар.
Інтенсивність засмаги. Легкий золотистий загар.
Сонячні опіки при перебуванні на сонці. Виникають легко і часто, через 20-40 хвилин перебування на сонці.
Час природного захисту - 10-20 хвилин. Для засмаги краще вибирати ранній ранок, або вечір.
Спосіб захисту. Перші сім днів перебування на сонці використовуйте засіб з фактором захисту SPF-30. Потім захист можна знизити до SPF-22.
Другий фототип поширений серед світлошкірих європейців, германців, британців і скандинавів.

  • 3-й фототип. Темний європейський. Змішаний (Mixed Type)

Опис типу. Світло-коричнева шкіра, не біла, але і не смаглява. Волосся темно-русявого і коричневих відтінків. Очі сірі або карі. Веснянок практично немає.
Здатність засмагати. Легко загоряє, але до певного світло-шоколадного відтінку. Потім, незалежно від часу перебування на сонці, шкіра більше не темніє.
Інтенсивність засмаги. Хороший рівну засмагу світло-шоколадного відтінку.
Сонячні опіки при перебуванні на сонці. Легкі опіки можливі через 40 хвилин перебування на сонці. Найбільш висока ймовірність обгоріти в перші три-п'ять днів.
Час природного захисту - до 30 хвилин.
Спосіб захисту. Перші п'ять днів перебування на сонці використовуйте засіб з фактором захисту SPF-22. Потім захист можна знизити до SPF-15.
До третього фототипу належать жителі середньої Європи.

  • 4-й фототип. Середземноморський (Mediterranean Type) або південно-європейський

Опис типу. Шкіра смаглява або оливкова. Волосся чорне або темно-коричневі. Очі карі або будь-якого темного відтінку. Веснянок немає.
Здатність засмагати. Легко і швидко загоряє.
Інтенсивність засмаги. Завжди інтенсивний загар красивого темно-коричневого кольору.
Сонячні опіки при перебуванні на сонці. Майже ніколи не обгорає, але при зловживанні засмагою шкіра може почати лущитися.
Час природного захисту - 40 хвилин і більше.
Спосіб захисту. Перші три дні перебування на сонці використовуйте засіб з фактором захисту SPF-15. Потім захист можна знизити SPF-8. Також можна використовувати масло для засмаги.
До четвертого фототипу належать жителі Південної Європи, Кавказу, країн Аравії і Азії, а також аборигени Америки.

  • 5-й фототип. Індонезійська або середньо-східний.

Опис типу. Шкіра дуже смаглява, темно-коричнева. Волосся чорне. Очі чорні.
Здатність засмагати. Дуже швидко і інтенсивно загоряє.
Інтенсивність засмаги. Завжди інтенсивний загар глибокого темно-коричневого кольору.
Сонячні опіки при перебуванні на сонці. Практично не обгорає.
Час природного захисту - 60 хвилин і більше.
Спосіб захисту. Для перебування на сонці використовуйте засіб з фактором захисту SPF-8. Також можна використовувати масло для засмаги.
П'ятий фототип поширений в Індії, на островах Тихого океану, в Китаї. До нього відносяться також креоли, мулати і самбо.

  • 6-й фототип. Афро-американський.

Опис типу. Шкіра темно-коричнева або чорна. Волосся чорне. Очі чорні.
Здатність засмагати. Дуже інтенсивно загоряє.
Інтенсивність засмаги. Завжди інтенсивний загар глибокого темного кольору.
Сонячні опіки при перебуванні на сонці. Шкіра практично не чутлива до сонячних променів і ніколи не обгорає. Час природного захисту - 60 хвилин і більше.
Спосіб захисту. Для перебування на сонці використовуйте засіб з фактором захисту SPF-8. Також можна використовувати масло для засмаги.
Шостий фототип поширений у корінних жителів Африки і американців африканського походження.

02.08.2018 14:51:07
1
900

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Мильнянка лікарська від псоріазу

Мильнянка лікарська від псоріазу

Мильнянка - отруйна багаторічна трав'яниста рослина сімейства гвоздикових. Поширена майже по всій території України. Зростає на узбіччях доріг, в парках, садах, зрідка на піску, лісових галявинах, галявинах. Стебло мильнянки лікарської прямостоячий, висотою 30-90 см, простий, але в верхній частині (а іноді і на середині) гіллясте, округлий. Листки супротивні, довгасті, овально-ланцетні або еліпти..

19.06.2019
0
1187