Як доглядати за обличчям

 • Як доглядати за обличчям

Догляд за обличчям - Виходячи зі знань сучасної косметології, повноцінний догляд за шкірою в домашніх умовах повинен включати в себе наступні етапи: очищення шкіри, тонізування, зволоження, харчування, догляд за шкірою повік і губ, захист. Кожен з цих етапів ми розглянемо більш детально.

1. Очищення шкіри.

Проводиться щодня для видалення механічних забруднень, надлишку секрету сальних залоз і т.д. з поверхні шкіри.
Якщо ви користуєтеся декоративною косметикою, то перед основним очищенням шкіри обличчя необхідно зняти декоративну косметику. Найпопулярніший продукт для цього - Молочко для зняття макіяжу. Молочко наносять на зволожений ватний тампон, і ретельно знімають макіяж з повік, губ і шкіри обличчя.

Знімати косметику з повік потрібно легкими рухами, не розтягуючи ніжну шкіру. Потім обличчя протирають вологим ватним тампоном для зняття залишків молочка.

Засоби для щоденного очищення необхідно підбирати в залежності від типу і стану вашої шкіри (дивіться статтю Як правильно очищати шкіру). Після очищення шкіру обов'язково протирають водою або лосьйоном.

 • Гель пінка для обличчя на основі екстрактів мильного горіха і фенугрека, Піна для вмивання для чутливої ​​шкіри, Гель для вмивання для інфікованої і жирної шкіри

Важливий етап догляду - щотижневе глибоке очищення шкіри (відлущування, пілінг). Для глибокого очищення застосовують різноманітні пілінги, сорбенти, скраби, ензими і маски з отшелушивающим ефектом.

 • Маска сорбент-пілінг з зеленим чаєм, Крем-скраб зволожуючий для сухої і нормальної шкіри, Ферментативний пілінг з папаїном, Скраб для особи проти чорних крапок

Скраби і пілінги служать для зняття з поверхні шкіри мертвих клітин, в результаті чого оголюється більш зволожена, свіжа і молода шкіра під ними. Відлущування верхнього рогового шару стимулює відтворення клітин шкіри. Скраби моментально покращують колір обличчя.

Якщо Ви до сих пір не включили в щотижневий догляд за шкірою глибоке очищення, радимо не нехтувати цією процедурою. Ви досить швидко помітите поліпшення в стані шкіри.

Увага! Скраби не завдають на ніжну шкіру навколо очей!

2. Тонізація

Тонізуючі засоби (в основному це "ароматичні води", "тоніки" або "лосьйони") завершують процес очищення і видаляють залишки очищувальних засобів, нейтралізують стресовий вплив на шкіру води і миючих засобів, відновлюють нормальний тонус шкіри і її кислотність (рН-баланс) , покращують водний і мінеральний обмін, освіжають шкіру.

 • Лосьйон тонізуючий для нормальної шкіри, лосьйон аква-спрей освіжаючий, Тонік себорегулірующій, лосьйон тонізуючий для сухої шкіри,
 • Тонік для жирної і проблемної шкіри ULTRA, Тонік для сухої та нормальної шкіри LIGHT, Тонік для чутливої ​​шкіри SOFT, Тонік для шкіри 35+ VITAL.

Нанесіть тонік на ватний тампон і протріть обличчя. Якщо тонік викликає пощипування, нанесіть його на тампон, попередньо змочений водою. Цим ви знизите концентрацію активних компонентів тоніка.

3. Зволоження, харчування

У холодну пору року вранці необхідно застосовувати тільки поживні креми. У теплу пору року вибір залежить від типу шкіри і ваших уподобань. Найчастіше вранці використовують зволожуючі засоби, а ввечері поживні.

Для живлення і зволоження шкіри використовують як кремові, так і гелеві кошти. Вибір конкретного косметичного засобу залежить від вашого типу шкіри, сезону та часу доби. Для сухої і нормальної шкіри кращі зволожуючі креми, а для жирної - зволожуючі гелеві кошти. Комбінована шкіра вимагає і тих і інших.

Особливість косметичних засобів полягає в комплексному впливі на шкіру. Зволоження часто супроводжується насиченням шкіри біологічно-активними речовинами (вітамінами, мінералами та ін.). Живильні засоби, завдяки вмісту фітомасел, відновлюють ліпідну мантію шкіри і захищають від втрати вологи.

Зволоження обов'язково повинне бути присутнім в догляді за шкірою будь-якого типу. Оптимальний вміст вологи в тканинах необхідно для протікання всіх фізіологічних процесів в шкірі. Достатня зволоженість є запорукою довгого збереження здоров'я, природної привабливості та краси шкіри.

Живильні засоби забезпечують шкіру необхідними для побудови тканин речовинами (вітамінами, мікро- і макроелементами, білками, поліненасиченими жирними кислотами).

Інтенсивно зволожуючий крем Денний, інтенсивно живильний крем Нічний, Крем денний MIORE для шкіри 35+, Крем нічний CIBO для сухої і нормальної шкіри, Крем нічний CALMARE для куперозной і чутливої ​​шкіри, Крем нічний BILANCIA для жирної, проблемної та комбінованої шкіри, Крем нічний RECUPERO для шкіри 35+, Зволожуюча сироватка HYALURON PRIME 2%.

4. Догляд за шкірою повік і за шкірою губ

Тонка і ніжна шкіра повік має свої особливості і вимагає спеціального щоденного догляду, вранці і ввечері. Догляд за шкірою навколо очей включає етапи очищення, тонізації, зволоження, живлення і захисту, а також спеціальний догляд, спрямований на попередження та розгладження зморшок.

 • Гель-контур для повік, Крем для повік, Крем для контуру очей і губ.

Догляд за століттями багато в чому поєднується з доглядом за віями, проте в догляді за віями є свої тонкощі.
Ніжна шкіра губ також вимагає щоденної турботи. Нескладні правила догляду за губами допоможуть зберегти їх природну свіжість і колір.

5. Захист

Завершальний етап догляду - це захист. На шкіру постійно впливають спека, холод, вітер, сонячне опромінення, сухість повітря і ін. Звичайно, в самій шкірі природою передбачені механізми протидії факторам зовнішнього середовища, але коли шкіра не справляється з надмірним навантаженням, необхідна допомога якісної косметики.

Захист шкіри від факторів навколишнього середовища (мороз і вітер, УФ-опромінення, вихлопні гази і т.д.) проводять за допомогою спеціально розроблених для цих цілей коштів.

 • Крем-спрей сонцезахисний spf-15, Сонцезахисний крем SPF 50, Крем-кріопротектор, Крем MEZZO для нормальної та комбінованої шкіри, Крем PUREZZA для жирної і проблемної шкіри, Крем SICUREZZA для сухої шкіри.

Характеристика основних типів шкіри обличчя

Вибирати косметичний засіб потрібно усвідомлено, спираючись на знання і розуміння індивідуальних потреб шкіри. Шкіра кожної людини має свої неповторні особливості, які залежать від будови, інтенсивності кровообігу і лімфотоку, вираженості підшкірної жирової клітковини, інтенсивності обмінних процесів і багато чого іншого. Всі ці особливості визначають здатність шкіри виконувати свої основні функції - захисні, бар'єрні, видільні та інші. Різні варіанти будови і фізіології поділяють на основні типи шкіри - суху, нормальну, жирну і комбіновану.

Суха шкіра

Суха шкіра виглядає гладкою і тонкої, вона ніжна, матова (не блискуча), з маленькими, рідко розташованими, майже невидимими порами. Така шкіра легко ранима, сприйнятлива до впливів зовнішніх подразників, на сухій шкірі нерідко з'являються червоні плями, сухі лусочки, можливо відчуття стягнутості, спостерігається лущення, тріщини в куточках рота і очей. Суха шкіра схильна до зневоднення, ранній появі зморшок і в'янення.

У одних шкіра суха мало не з дитинства, у інших ця сухість з'являється з віком, у третіх шкіра стає сухою в результаті стресу, переживань, зміни клімату. Суха шкіра може бути чутливою і схильною до подразнення.

Загальні рекомендації по догляду за сухою шкірою:

 • застосування багатих поживними речовинами кремів,
 • використання в догляді поживних, зволожуючих і захисних засобів з великою кількістю фітомасел,
 • використання м'яких очищувальних засобів з додаванням поживних речовин,
 • нанесення під основні крему тонізуючих гелів з антиоксидантами.

Нормальна шкіра

Нормальна шкіра виглядає здоровою і гладкою. Відрізняється м'яким, рівним кольором і відсутністю відкритих пір. Рівні і невеликі пори помітні тільки на крилах носа і підборідді. На поверхні шкіри не видно плям, на ній рідко з'являються блискучі ділянки або гнійники.

У нормальній шкірі збалансовано вміст жиру і вологи, тому шкіра на дотик не суха і не жирна. Вона легко переносить умивання м'якою водою кімнатної температури, після вмивання шкіра стає гладкою. Протягом дня шкіра залишається свіжою і не доставляє її власникові ніяких неприємних відчуттів. Зморшки на нормальній шкірі відсутні і при правильному догляді не народжуються до самої старості. На жаль, нормальна шкіра - досить рідкісне явище, з роками вона зазвичай стає сухішою.

Загальні рекомендації по догляду за нормальною шкірою:

 • шкіру треба берегти від шкідливих впливів,
 • регулярно очищати і зволожувати,
 • застосовувати м'які очищаючі засоби,
 • використовувати для догляду легкі зволожуючі і захисні креми з низьким вмістом жирових речовин.

Жирна шкіра

Поверхня шкіри груба і масляниста, з жирним блиском, нагадує «лимонну кірку», пори великі, густо розташовані, зазвичай розширені. Шкіра схильна до появи комедонов і вугрів, тому часто стає «проблемної». З іншого боку, надлишок шкірного жиру (сала) оберігає жирну шкіру від висушування. Зморшки на жирній шкірі утворюються рідше, вона повільніше старіє.

Загальні рекомендації по догляду за жирною шкірою:

 • використовувати лосьйони та тоніки, які прибирають жирний блиск і стягають пори,
 • основна увага в догляді звертати на застосування гелів з зволожуючим і бактерицидний ефект,
 • застосовувати легкі протизапальні креми,
 • регулярно використовувати очищаючі і тонізуючі маски.

Очищенню жирної шкіри слід приділяти особливу увагу, а при появі вугрової висипки і запалень слід вживати спеціальних заходів.

Комбінована (змішана) шкіра

Шкіра змішаного типу (комбінована) зустрічається досить часто. Вона відрізняється нерівномірної текстурою: ділянки з нормальною шкірою поєднуються з ділянками жирної і / або сухої шкіри.

В області носа, чола й підборіддя (Т-подібна зона) вона може бути жирної, грубої, з жирним блиском, великими порами, на лобі і підборідді можуть утворюватися вугри. Інша частина особи може бути нормальною або злегка сухуватою, що лущиться. На скронях і щоках комбінована шкіра частіше виглядає більш рівною і матовою. У деяких випадках жирні і сухі ділянки можуть розташовуватися в іншій конфігурації.

Нормальна (і навіть жирна) влітку, в зимовий період комбінована шкіра часто перетворюється в «майже суху» і лущиться. Крім того, змішана текстура шкіри нерідко є симптом різних захворювань. C віком шкіра змішаного типу може змінюватися, частіше в бік нормальної.

Залежно від стану шкіри доглядати за нею йде як за жирною або як за нормальної.

При схильності до сухості, зневоднення або лущення шкіри розумно курсове застосування засобів для сухої шкіри.


Як визначити тип шкіри обличчя

Індивідуальні особливості будови і фізіології шкіри обумовлюють її зовнішній вигляд, і визначають здатність шкіри виконувати свої основні функції - захисні, бар'єрні, видільні та інші. Використовуючи простий тест, за зовнішнім виглядом шкіри і нашим тактильним відчуттям ми можемо визначити тип шкіри обличчя.

Після вмивання водою ваша шкіра стає:

А. стягнуті, лущиться.
Б. Гладкої, неприємних відчуттів немає.
В. Свіжою, ніжною.
Г. На одних ділянках гладкої, на інших лущиться.

Ваші пори можна охарактеризувати як:

А. Маленькі, майже непомітні.
Б. Маленькі.
В. Великі, зяючі.
Г. Виражені, в Т-зоні.

Вугрі та прищі з'являються:

А. Ніколи.
Б. Дуже рідко (перед критичними днями або під час них).
В. Часто.
Г. Іноді в Т-зоні.

Як Ваша шкіра виглядає до полудня:

А. Матова, стягнута, лущиться.
Б. Свіжа, чиста.
В. блищати по всій поверхні особи.
Г. блищати в Т-зоні.

Як Ваша шкіра реагує на протирання спиртовим тоніком:

А. Випробовує неприємні відчуття, печіння.
Б. Чи не відчуває ніяких неприємних відчуттів.
В. Відчуття свіжості і чистоти.
Г. Можливо печіння в області щік, по Т-зоні неприємних відчуттів немає.

Як Ваша шкіра реагує на жирний нічний крем:

А. Відчуває дуже приємні відчуття.
Б. Відчуває приємні відчуття.
В. Шкіра стає дуже жирної, хочеться все змити.
Г. Приємні відчуття в області щік, в Т-зоні шкіра стає жирною.

Якщо у відповідях преобладет:

А - у Вас суха шкіра,
Б - у Вас нормальна шкіра,
В - у Вас жирна шкіра,
Г - у Вас комбінована шкіра.


Як правильно очищати шкіру обличчя

Це одна з базових процедур по догляду за шкірою, запорука її краси і здоров'я. Тільки після очищення на шкіру можна наносити косметичні засоби або проводити з нею будь-які процедури. Очищаючі засоби підбирають індивідуально, відповідно до типу і станом шкіри. Рекомендуємо вибирати м'які очищаючі засоби, що не порушують рН шкіри (кислотно-лужний баланс), так як жорсткі ПАР занадто зневоднюють шкіру і руйнують епідермальний бар'єр, що призводить до передчасного старіння. Якщо зловживати очисними засобами (особливо миючими), то бар'єрна функція шкіри може знизитися: роговий шар і кислотна мантія не встигатимуть відновлюватися.

Шкіру обов'язково очищають два рази в день, вранці і ввечері.
Увечері шкіру необхідно очищати особливо ретельно. Спочатку потрібно обов'язково зняти макіяж за допомогою ватного диска і спеціального засобу, наприклад Молочка для зняття макіяжу, і вже потім очистити шкіру від вуличного пилу і виділень шкірних залоз.

Для очищення комбінованої і нормальної шкіри обличчя підходять пінисті змиваються кошти - Гель-пінка для вмивання з мильним горіхом і Фенугрек, Пінка демакіяж, Пінка для вмивання з фруктовими кислотами і ромашкою.

Для жирної шкіри із запаленнями рекомендується використовувати Очищуючий мус анти-акне або лосьйон очищающий з протизапальну та заспокійливу дію.

Суху і чутливу шкіру краще очищати Косметичним молочком, ламеллярную емульсією або м'якою пінкою для вмивання. Наприклад Пінка для вмивання для чутливої ​​шкіри, мицеллярная вода.

Основна мета ранкового вмивання - освіжити обличчя після сну і видалити з поверхні шкіри виділення потових залоз, надлишки шкірного сала і відмерлі клітини верхнього шару епідермісу. Тому вранці цілком достатньо вмитися водою, а потім протерти шкіру лосьйоном або тоніком по типу шкіри.

Вода для вмивання повинна бути комфортною для вас кімнатної температури.
Холодна вода погано очищає шкіру, може викликати спазм судин, погіршити кровообіг і знизити рівень обмінних процесів в ній.

Гаряча вода посилює виділення жиру і роздратування, якщо таке є. При тривалому умовно гарячої води відбувається стійке розширення судин шкіри і її почервоніння. Також гаряча вода викликає розслаблення м'язів, в'ялість шкіри і поява ранніх зморшок.
Жорстка вода, що містить у великій кількості солі кальцію, магнію та інших мінералів, шкідлива для шкіри.
При умовно жорсткою водою, солі, що містяться в ній, з'єднуються з аніоногенних ПАР миючого засобу і жировим змащенням шкіри і можуть утворювати нерозчинні сполуки, важко змиваються з поверхні шкіри і дратівливі її.
При тривалому використанні жорстка вода пересушує і зневоднює шкіру, робить її шорсткою, лущиться, може викликати запалення.

У людей із сухою і чутливою шкірою умивання жорсткою водою викликає неприємне відчуття стягнутості, печіння і подразнення шкіри. Жорстку воду можна пом'якшити шляхом кип'ятіння.

М'якої вважається дистильована, фільтрована і тала вода. При умовно такою водою відчувається особлива м'якість і бархатистість шкіри.
Так само можна використовувати для очищення шкіри відвари лікарських трав або вівсяне молочко.

03.08.2018 19:28:48
1
637

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!