Як вибрати шампунь для волосся

  • Як вибрати шампунь для волосся

Як вибрати шампунь для волосся?

Шампунь для миття волосся необхідно підбирати відповідно до типу волосся, з урахуванням якості компонентів і м'якості ПАР. Бажані в складі шампуню екстракти лікарських рослин, рекомендовані народною медициною для догляду за певним типом волосся. Шампунь для волосся - це миючий засіб, отже ефект від його застосування багато в чому залежить від комплексу використовуваних в ньому поверхнево-активних речовин. Жорсткі ПАР дають рясну грубу піну і сильно знежирюють волосся. При постійному застосуванні таких шампунів волосся втрачають блиск, стають ламкими, на волоссі з'являється незмивний наліт, кінці волосся січеться, на шкірі голови з'являється лущення і роздратування.

М'які ПАР кращі, тому що видаляючи забруднення і зайвий жир з волосся і шкіри голови, вони не руйнують ліпідні шари, що скріплюють лусочки на кутикули волосяного стрижня і зберігають ліпідний баланс шкіри голови. М'які ПАР досить легко дізнатися - зазвичай вони не утворюють багато піни і сама піна дуже ніжна і дрібна.

Шампуні з м'якими ПАР очищають волосся дуже дбайливо, не ушкоджують структуру волосся, не викликають сухості волосся і подразнення шкіри голови. При користуванні такими шампунями на волоссі немає неприємного нальоту, вони добре промиті, в хорошому стані шкіра волосистої частини голови.

Ще один важливий момент при виборі шампуню: бажано уникати засобів типу "2 в 1". Функція шампуню - очищення волосся, і при його використанні кутикула волоса злегка розпушується. Функція кондиціонера, бальзаму або ополіскувача - згладжування рогових лусочок на стрижні волосся і відновлення захисного жирового шару. Якщо шампунь і кондиціонер з'єднати в одному флаконі, вони погіршують дію один одного. В результаті очищення волосся і їх захист будуть далеко не ідеальні.

Найменше клопоту завдають нормальне волосся. Вони не жирніє і не січеться, їх легко містити в чистоті, розчісувати і укладати. Нормальне волосся рекомендується мити раз в 3-5 днів або 1 раз в тиждень. Для миття нормального волосся підберіть м'який шампунь з нейтральним складом.

Шампунь для сухого волосся повинен бути максимально щадним. Сухе волосся позбавлені природного захисного шару жиру, часто бувають пошкодженими, ламкими і ослабленими, також вони більш схильні до впливу жорстких ПАР і різних хімічних речовин. Шампунь для сухого волосся повинен містити спеціальні компоненти, що склеюють пошкодження на стрижні волосся, відновлюють кутикулу волоса, роблять волосся еластичним і гладким, а також живлять і пом'якшують компоненти, які зменшують сухість і ламкість волосся.

Жирне волосся вимагають особливого ретельного догляду. Підвищена активність сальних залоз часто призводить до того, що жирне волосся виглядають засаленими і неохайними вже на наступний день після миття. На жирній шкірі голови і жирних волоссі збирається велика кількість бруду і пилу. Жирне волосся необхідно мити в міру забруднення, так часто, як це необхідно. Це може бути навіть щоденне миття. Шампунь для жирного волосся повинен добре очищати волосся і шкіру голови від надлишку жиру і забруднень, нормалізувати виділення сала, знімати свербіж і подразнення шкіри голови. Шампунь також повинен бути дуже м'яким, щоб не порушувати структуру волосся через частого вживання цього миючого засобу.

26.07.2018 20:53:53
1
369

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Тирлич жовтий для апетиту і травлення

Тирлич жовтий для апетиту і травлення

Тирлич жовтий - це велике однорічна або багаторічна рослина висотою до 1,5 м. Рослина відноситься до сімейства тирличевих. В роду налічується понад триста видів. Цвіте у другій половині літа близько 50 днів. Свою назву тирлич отримала за дуже гіркий смак. Збір лікарської сировини проводять з жовтня по листопад або ранньою весною. Для заготівлі підходять екземпляри, які досягли трирічного вік..

02.09.2019
0
3596
Клен, лікувальні властивості, як застосовувати?

Клен, лікувальні властивості, як застосовувати?

Клен лікувальні властивості, як застосовувати? Деревна рослина, широко поширене в Північній Америці, Європі та Азії. Широко використовувався в озелененні парків, садів, скверів в містах. Листя клена заготовляють на початку літа, кору - навесні, коли починається сокорух, нирки - ранньою весною, як тільки вони набрякли. Плоди-двухкрилаткі збирають після дозрівання. Сушать їх в су..

25.10.2019
0
1407
Котівник або Котяча м'ята для нервів і здоров'я

Котівник або Котяча м'ята для нервів і здоров'я

Котяча м'ята (Котівник) Багаторічна трав'яна рослина з сімейства Ясноткові. Виділяється серед інших рослин сильним лимонним ароматом, який дуже люблять кішки. Рослину можна вирощувати практично на всій території України. У дикому вигляді мешкає на лісових галявинах, схилах, уздовж доріг. При вирощуванні люблять сухі і сонячні місця, а поливати їх зовсім не обов'язково (застій води і зовсім м..

12.04.2020
0
266