Гарна засмага

  • Гарна засмага

Гарна засмага - ознака гарного відпочинку, приємні спогади про море, сонце і відпустці, до того ж засмагле тіло виглядає так сексуально і привабливо. Сонце - джерело життя на Землі, і людині необхідне сонячне світло для нормальної життєдіяльності. Особливо це відноситься до населення північних областей і до жителів великих міст, більшу частину часу позбавлених можливості побути на сонці. Помірне УФ-опромінення стимулює шкірний імунітет, полегшує перебіг багатьох шкірних захворювань. Наприклад вугрової висипки, екземи та псоріазу. Під дією ультрафіолету поліпшується колір і пружність шкіри, в організмі утворюються «гормон щастя» серотонін і антидепресант мелатонін, що допомагають при сезонних депресіях, синтезується вітамін D, який регулює обмін кальцію та фосфору і надає антирахитическое дію. Сонячне світло сприяє поліпшенню кровообігу, підвищує рівень гемоглобіну в крові, прискорює обмінні процеси, активізує роботу ендокринної системи, покращує настрій.

Відпочинок на річці або біля моря і прийняття сонячних ванн - прекрасний спосіб оздоровлення і боротьби зі стресами.
Під впливом сонячних променів шкіра загоряє. Засмага - це природна захисна реакція організму на дію ультрафіолету, яка дозволяє в подальшому пом'якшити вплив сонячних променів. Природним захисником шкіри від ультрафіолету служить пігмент меланін.
Чим темніше вроджена, генетично зумовлена, пігментація шкіри, тим ефективніше природний захист шкіри від ультрафіолету.
При малій кількості меланіну людина легко обгорає і насилу домагається хоч якогось засмаги. Люди зі смаглявою шкірою, як правило, добре загоряють і рідко обгорають.

Засмага сам по собі не шкідливий, проте знаходитися на сонці будь-якій людині корисно тільки в розумних межах.
Занадто тривале перебування на сонці, особливо в період максимальної інтенсивності УФ-випромінювання, здатне передчасно зістарити, пошкодити і покрити зморшками і пігментними плямами навіть дуже темну коричневу і чорну шкіру людей 5-го і 6-го фототипів.
Всесвітня Організація Охорони здоров'я корисною для здоров'я нормою перебування на сонці, назвала 60 Мінімальних еритемних доз протягом року.
Будьте обачні, піклуйтеся про своє здоров'я, засмагати правильно, не перевищуйте норму безпечного перебування під сонцем.

25.07.2018 20:06:16
1
208

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!