Зневоднена шкіра

 • Зневоднена шкіра

Здоров'я і краса нашої шкіри багато в чому залежить від достатнього вмісту в ній води. Особливо необхідна вона там, де знаходяться живі клітини шкіри, тобто під роговим шаром епідермісу. Живі клітини шкіри можуть нормально функціонувати тільки у водному середовищі. Вони занурені в навколишній їх міжклітинний речовина, що містить 80% води. Роговий шар епідермісу, що складається з відмерлих рогових лусочок, містить відносно невелику кількість води (15-20%), однак це невелика кількість має величезне значення для збереження тургору, еластичності і бар'єрних властивостей шкіри.

Підтримуючи вологість шкіри на оптимальному рівні, можна надовго зберегти здоров'я шкіри, її природну привабливість і красу, попередити передчасне в'янення.

Здоровий роговий шар запобігає зневодненню організму, підтримуючи водний баланс.

Водний баланс - це рівновага між надходить в шкіру рідиною і її випаровуванням з поверхні шкіри. При збезводненої шкірі, це рівновага порушена в бік випаровування. Головним бар'єром, який перекриває шлях випаровується воді, є роговий шар.
Пошкодження рогового шару і зниження природної вологості шкіри може бути викликане:
зовнішніми причинами (УФ - випромінювання, погодні умови, контакт з агресивними хімічними речовинами, нераціональний догляд за шкірою), внутрішніми причинами (генетичні фактори, стан здоров'я, вікові зміни, нераціональне харчування).
Якщо захисний ліпідний бар'єр рогового шару пошкоджений, випаровування вологи перевищує її надходження та шкіра починає стрімко зневоднюється.

Зневоднена шкіра відрізняється комплексом симптомів. При цьому слід розрізняти суху і жирну шкіру за кількістю шкірного сала, і зневоднений шкіру за кількістю вологи у епідермісі і дермі. Збезводненої, може бути, як суха шкіра (з низьким вмістом шкірного сала), так і нормальна, жирна або комбінована шкіра.

Порушення водного балансу, пошкодження рогового шару і зниження зволоженості епідермісу викликають:

 • відчуття стягнутості,
 • шорсткість поверхні шкіри,
 • мікротріщини,
 • лущення,
 • підвищену чутливість,
 • дрібні зморшки,
 • погіршення захисних властивостей.

Про глибоке, хронічному дефіциті вологи на рівні дерми кажуть:

 • зниження тургору шкіри,
 • знижена еластичність,
 • млявість і в'ялість,
 • глибокі зморшки,
 • жовтуватий відтінок шкіри.

У боротьбі з зневодненням шкіри, перш за все, необхідно відновити захисний ліпідний бар'єр епідермісу і підвищити влагосберегающей властивості шкіри.

28.07.2018 00:26:56
0
661

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Лікувальні властивості Вільхи при проносі і коліті

Лікувальні властивості Вільхи при проносі і коліті

Вільха - дерево висотою 30 м сімейства березових. В Україні зустрічається майже повсюдно, росте у вологих і заболочених місцях, на берегах річок, в низинах і болотах. З лікувальною метою збирають: вільхові шишки, кору, листя. Шишки заготовляють восени, взимку кору, навесні листя. Сировину сушать, розкладаючи тонким шаром під навісом, часто перевертаючи, на горищах під залізним дах..

21.04.2019
0
2671
Осика лікувальні властивості від простатиту

Осика лікувальні властивості від простатиту

Осика - високе листопадне дерево з гладкою сірою корою сімейства вербових. В Україні поширене повсюдно, зустрічається в хвойних, листяних і змішаних лісах. З лікувальною метою використовують кору молодих гілок, нирки і молоде листя. Гілки зрізують на початку весни в період сокоруху, нирки - навесні, до початку розпускання. Сушать сировину під навісом, зберігають в герметично закриті..

24.04.2019
0
5191
Грицики лікувальні властивості при гіпертонії

Грицики лікувальні властивості при гіпертонії

Грицики - однорічна бур'ян сімейства хрестоцвітних. На території України зустрічається повсюдно, переважно в лісостеповій частині. Росте у дворах, парках, на узбіччях доріг, по городах, на околиці полів. З лікувальною метою в народній медицині використовують наземну частину. Заготовляють сировину під час цвітіння. Сушать під навісом, на горищах, розстилаючи тонким шаром. Зберігають ..

24.04.2019
0
3020