Причини сухості шкіри

  • Причини сухості шкіри

Суха шкіра зовні виглядає тонкою і тьмяною, на ній немає видимих ​​пір, після вмивання водою відзначається відчуття стягування, часто буває лущення. Причина сухості шкіри - знижена секреція шкірного сала внаслідок недостатньої діяльності сальних залоз.

Секрет сальних залоз - шкірне сало або себум - це суміш ліпідів (воски, тригліцериди, сквален, холестерин, вільні жирні кислоти). У нормі роговий шар шкіри складається з рядів рогових лусочок, склеєних між собою ліпідними пластами. Поверхня шкіри покрита захисною гідро-ліпідної мантією - сумішшю води і ліпідів, що утворюються з виділень сальних і потових залоз.

Ліпідний бар'єр епідермісу захищає організм від проникнення чужорідних речовин і мікроорганізмів, і служить надійною перешкодою від випаровування вологи з глибоких шарів шкіри.

Шкірне сало змащує шкіру, робить її еластичною, перешкоджає пересушування, бере участь в системі терморегуляції організму. Що входять до складу себума жирні кислоти надають йому бактериостатические, фунгіцидні та вірусостатіческім властивості.
Недолік шкірного сала призводить до пошкодження ліпідних структур епідермісу, витончення рогового шару шкіри, зниження захисних властивостей шкіри, порушення водного балансу і підвищенню випаровування вологи з поверхні і з глибоких шарів шкіри.
Шкіра стає сухою, тонкою, легкоранимої, чутливої, сприйнятливою до впливу різних зовнішніх подразників (води, вітру, морозу, УФ-випромінювання, хімічних речовин і багато чого іншого).

  • Без спеціального догляду суха шкіра схильна до раннього в'янення і появи зморшок.

Для догляду за сухою шкірою особливо необхідні живильні і зволожуючі косметичні засоби, що містять в своєму складі натуральні рослинні масла (масло насіння чорної смородини, виноградних кісточок, кунжутне, льняне, кедрова і ін.). Фітоолії заповнюють недолік секрету сальних залоз, пом'якшують шкіру, усувають сухість, лущення і відчуття стягнутості, покращують зовнішній вигляд шкіри.

Поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) - лінолева і ліноленова - відновлюють ліпідні пласти епідермісу, зміцнюють роговий шар шкіри, попереджають втрату вологи, роблять шкіру більш еластичною і стійкою до пошкоджень, сприяють виконанню шкірою її бар'єрних функцій.

27.07.2018 23:03:45
1
354

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!