Себорея та лупа

  • Себорея та лупа

Стан волосся і шкіри голови в чому залежить від діяльності сальних залоз. Шкірне сало змішується з виділеннями потових залоз, і утворює захисну гідроліпідну мантію, яка покриває волосся і шкіру голови. Себорея - "салотеченіе" - захворювання сальних залоз, що виникає при порушенні гормонального фону організму. Прийнято виділяти жирну себорею з підвищеним виділенням шкірного сала, і суху - зі зниженим виділенням шкірного сала. Для себореї характерна зміна хімічного складу шкірного сала, яке в нормі має бактерицидні властивості. При себореї ці властивості знижуються. В результаті на шкірі виникає дисбактеріоз, починає посилено розмножуватися патогенна мікрофлора і грибок Pityrosporum ovale.

Розлад салоотделенія найчастіше виникає в період статевого дозрівання. При цьому велику роль відіграють залози внутрішньої секреції, особливо статеві, відповідальні за гормональну перебудову.

Причиною виникнення себореї і появи лупи можуть бути також шлунково-кишкові захворювання, ендокринні розлади і зниження імунітету. Нерідко себорея виникає після стресів і затяжних депресій, при підвищеній емоційній активності, а також як реакція на гормональні препарати або хаотичний прийом ліків.

  • Лупа - це надмірне, хронічне лущення волосистої частини голови, яка не є наслідком запального процесу. При порушенні роботи сальних залоз поверхневий шар шкіри отшелушивается швидше, ніж це повинно відбуватися в нормі.

Лусочки шкіри, об'єднані в агрегати, і утворюють лупу. Відлущені клітини епідермісу і дисбаланс в роботі сальних залоз створюють сприятливе середовище для розмноження грибків, що викликають утворення лупи. Жирна себорея не обов'язково супроводжується лупою, при сухій себореї лупа є завжди.

  • Жирна себорея змінює стан і зовнішній вигляд ділянок шкіри, на яких розташована найбільша кількість сальних залоз. Це шкіра волосистої частини голови, лоб, ніс, підборіддя, верхня частина спини і грудей. У цих місцях шкіра лискуча, груба, протоки сальних залоз розширені, можуть бути комедони і запалення. Волосся на голові жирні, і часто виглядають неестетично вже на другий день після миття, неприємно лисніють і злипаються. Може з'явитися лупа. Шкірне сало викликає свербіння і подразнення шкіри голови.
  • Суха себорея найбільш виражено проявляється на обличчі і волосистої частини голови. При цьому волосся і вся поверхня волосистої частини голови вкрита дрібними висівковоподібними осипалися лусочками лупи. Шкіра голови чутлива до впливу води і косметичних засобів, часто тріскається, покривається червоними плямами, чутлива і дуже легко дратується. Лущення посилюється від частого миття. Волосся стає сухим, ламким і випадає.

Себорея потребує комплексного лікування у лікаря дерматолога і трихолога, так як надмірна або недостатня активність сальних залоз і супутні захворювання сприяють розвитку себорейного дерматиту, себорейної екземи та вугрової хвороби.
Велику роль в боротьбі з себореєю грає дієта з обмеженням простих вуглеводів, тваринних жирів, смаженої, солоної і копченої їжі. Лікарі рекомендують овочі, білкові і кисломолочні продукти.

Рекомендується прийом полівітамінних препаратів, що містять омега-3 поліненасичені жирні кислоти, вітаміни групи В, вітаміни А і С, вітамін Е, цинк і селен.

Для регулярного очищення волосся і шкіри волосистої частини голови необхідно використовувати косметичні засоби по типу волосся з м'якими ПАР, не подразнюють шкіру при частому використанні і володіють лікувальними властивостями.
При сухій себореї хороші результати дає використання масла для волосся у вигляді маски перед миттям голови, і маски для відновлення волосся і пом'якшення шкіри голови після миття.

26.07.2018 20:17:09
1
1079

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Простріл або Сон-трава при нервозності

Простріл або Сон-трава при нервозності

Простріл розкритий, сон широколистий, сон-трава лугова, сонвіще, Сончік. Отруйна багаторічна трав'яниста рослина сімейства Лютикова. На території України зустрічається повсюдно. Зростає в сухих лісах, на галявинах, узліссях, сонячних схилах. З лікувальною метою в народній медицині використовують наземну частину. Заготовляють рослину в період цвітіння, стебла зрізають ножем. Сушать сировину в ..

24.06.2019
0
2496
Властивості бузку від артриту та інших захворювань

Властивості бузку від артриту та інших захворювань

Бузок звичайний - отруйний чагарник або невелике дерево родини маслинових. В Україні широко поширене як декоративну рослину. Його висаджують в парках, біля будинків, уздовж доріг, в лісопосадках. З лікувальною метою в народній медицині використовують квіти, листя, а також кору і нирки. Квіти збирають в початковий період цвітіння в суху, сонячну погоду, листя - в період цвітіння, кору ..

30.06.2019
0
6623
Стальник лікувальні властивості при геморої

Стальник лікувальні властивості при геморої

Стальник пашенний - багаторічна трав'яниста рослина сімейства бобових. Зустрічається на всій території України. Зростає на пройменних і суходільних луках, по берегах водойм, трав'янистих схилах. З лікувальною метою в народній медицині використовують коріння. Заготовляють їх восени, миють холодною водою, сушать на відкритому повітрі, а потім на горищах або в сушарках. Сировина зберіг..

07.07.2019
0
846
Кріп запашний при коліті і інших хворобах

Кріп запашний при коліті і інших хворобах

Кріп запашний Однорічна трав'яниста рослина сімейства зонтичних. В Україні культивується в городах, в спеціалізованих господарствах як пряна рослина. З лікувальною метою в народній медицині використовують наземну частину і плоди рослини. Листя і стебла заготовляють в період цвітіння, плоди у міру дозрівання. Сушать під навісом, розстилаючи тонким шаром. Сировина зберігають у щільно за..

26.07.2019
0
1906