SPF

  • SPF

SPF (Sun Protection Factor) - показник активності сонцезахисного засобу при відображенні і блокування сонячних променів. Ступінь SPF дозволяє визначити, наскільки дане сонцезахисний засіб уповільнює поява першого почервоніння шкіри під дією УФ-випромінювання. Вибір ступеня захисту залежить від фототипу шкіри, інтенсивності сонячного випромінювання і кількості часу перебування на сонці. Чим вище сонцезахисний фактор, тим більш активно засіб захищає шкіру від сонця.

Для визначення допустимого часу перебування на сонці до появи мінімальної допустимої еритеми (почервоніння шкіри) використовують два показники:

  • перший - час природного захисту шкіри від УФ-променів,
  • другий - ступінь SPF, яку забезпечує певний сонцезахисний засіб.

Розрахунок проводять за такою формулою: час природного захисту шкіри від сонячних променів множимо на ступінь SPF, яку забезпечує даний крем.

  • приклади

1. Для шкіри другого фототипу час природного захисту становить 10 хвилин. Для захисту від УФ рекомендується сонцезахисний крем зі ступенем SPF- 30. Час безпечного перебування на сонці складе 10 хв х 30 SPF = 300 хвилин або 5 годин.
2. Якщо Ваша шкіра починає червоніти через 15 хвилин, крем з SPF-8 дозволить перебувати під сонцем не обгорять в 8 разів довше, тобто протягом 120 хвилин (2-х годин).
3. Якщо шкіра червоніє вже через 5 хвилин перебування під сонцем, то крем з SPF-15 дозволить перебувати на сонці лише протягом 75 хвилин (1 година 15 хвилин).

Отже, для грамотного підбору сонцезахисного засобу, необхідно визначити свій фототип шкіри, а також її чутливість до впливу сонячних променів.

Виходячи з цього, потрібно розрахувати допустимий час перебування на сонці і вибрати найбільш безпечне для Вас сонцезахисний засіб.

Для максимально ефективного захисту завжди враховуйте інтенсивність сонячного випромінювання.

У моря, на пляжі або на гірськолижних курортах, в літню пору року, а також ближче до екватора інсоляція інтенсивніше, крім того загальна кількість ультрафіолету значно вище через відбитого випромінювання (від поверхні води, піску, снігу).

Слід пам'ятати, що SPF є характеристикою сонцезахисного засобу. За величиною сонцезахисного фактора можна розрахувати індивідуальний час безпечного перебування на сонці без обгорання.

Враховувати треба і те, наскільки шкіра вже засмагла і виробила свою власну захист, так як незагоріла шкіра більш чутлива до променів.

Сонцезахисні засоби не перешкоджають загару, дозволяють довше перебувати на сонці, поступово готують шкіру до більш довгого впливу ультрафіолетових променів, захищають її від опіків.

Під захистом фільтрів у шкіри більше часу для освіти природного захисного засобу - коричневого пігменту меланіну.

Однак відомо, що здатність до засмаги у всіх різна. Хтось засмагає досить швидко, а кому-то варто провести на сонці зовсім небагато часу щоб отримати сонячний опік, а всі зусилля по придбанню бажаного засмаги закінчуються почервоніннями, лущенням і «облезание» шкіри після сонячного опіку.

Пам'ятайте, що люди зі світлою шкірою (1-й і 2-й фототипи) знаходяться в особливій групі ризику і їм варто більше берегти себе, оскільки світла шкіра практично беззахисна перед ультрафіолетом.

Всесвітня Організація Охорони здоров'я корисною для здоров'я нормою перебування на сонці, назвала 60 Мінімальних еритемних доз протягом року.

Будьте обачні, піклуйтеся про своє здоров'я, засмагати правильно, не перевищуйте норму безпечного перебування під сонцем.

02.08.2018 15:09:30
1
655

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Конвалія лікувальні властивості для серця і серцево-судинної системи

Конвалія лікувальні властивості для серця і серцево-судинної системи

Конвалія травнева - отруйна багаторічна трав'яниста рослина. Цвіте з кінця квітня до початку червня. Росте в тінистих хвойних, листяних і змішаних лісах, серед чагарників на помірно вологих ґрунтах. Квітки конвалії і траву збирають на початку цвітіння. Сушать в тіні, або в добре провітрюваному приміщенні, розкладаючи тонким шаром. Зберігають в герметичних коробках. Конвалія лікарська є: загал..

26.03.2019
0
212