Будова нігтя

  • Будова нігтя

Нігті - це щільні рогові пластинки на тильній поверхні кінців пальців рук і ніг. Основна функція нігтів - захист кінцевих фаланг пальців від механічних пошкоджень. Ростуть здорові нігті зі швидкістю 0,5 - 1,0 мм в тиждень, швидше на руках і повільніше на ногах. Повністю змінюється нігтьова пластинка за 4-6 місяців. Власне ніготь - це нігтьова пластинка, розташована на нігтьовому ложі.

Видима оці частина нігтьової пластинки - це пласти переважно відмерлих клітин, схожих з роговими пластинками верхніх шарів епідермісу шкіри. Нижня частина нігтьової пластинки (в формі білуватого півмісяця) називається нігтьової лункою і є видимою частиною нігтьової основи (кореня нігтя). Нігтьова основа (або корінь нігтя) складається з зародкових, активно розмножуються клітин, які складають ростковую зону нігтя і забезпечують масу нігтьової пластинки.
Нігтьове ложе рясно забезпечено капілярами, які забезпечують надходження поживних речовин в тканини і забарвлюють ніготь в приємний рожевий колір.
Задній і бічні краї нігтьової пластинки оточені шкірною складкою (кутикулою), верхня частина якої насувається на нігтьову пластинку і носить назву нігтьових валиків.
Нігтьові валики захищають ростковую зону нігтя від проникнення мікробів і чужорідних тіл. Краї нігтьового валика складаються з відмерлих клітин епідермісу.

Дуже цікаво буде побачити склад нігтів:

  • Основою нігтьової пластинки (подібно шкірі і волоссю) є білок кератин,
  • Тонкі прошарки жиру і води між шарами кератину надають нігтьової платівці блиск і еластичність,
  • У білку нігтя - кератині багато цистеїну (містить сірку амінокислота),

Інші важливі складові нігтьової пластини - кальцій, цинк, фосфор, хром, марганець, кремній, селен.

25.07.2018 21:51:00
1
438

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!