Догляд за ногами та шкірою стоп

  • Догляд за ногами та шкірою стоп

Наше самопочуття багато в чому залежить від здоров'я і стану ніг. Міцні і рухливі, вони складаються з безлічі кісток і кісточок, суглобів, зв'язок і м'язів. На підошвах знаходиться велика кількість нервових закінчень, біологічно активні точки і проекційні зони, функціонально пов'язані з внутрішніми органами нашого тіла. Ноги несуть на собі весь вантаж нашого тіла, особливо сильні навантаження відчувають стопи. Через постійний тиск погіршується кровообіг, шкіра стоп ущільнюється, а на гомілках набухають вени. Від високих каблуків і фізичного напруження розпухають щиколотки, з'являється судинна сітка. Там, де стопа випробовує тертя і тиск взуття, з'являються загрубілі ділянки шкіри - мозолі і натоптиші. До кінця дня від втоми ноги набрякають і болять. Щоб підтримувати ноги в ідеальному стані, доглядайте за ними регулярно.

Гігієнічний догляд за ногами включає турботу про чистоту, застосування кремів для ніг, вечірній масаж і гімнастику для ніг.

  • Два рази на день мийте ноги теплою водою з м'яким милом або гелем для душу.
  • Після миття, корисно облити ноги до колін холодною водою. Ця процедура добре освіжає шкіру, знімає втому з ніг і тренує судини.
  • Якщо ноги схильні до пітливості, вранці, після миття, нанесіть на чисту суху шкіру стоп спеціальний бактерицидний спрей або дезодорант для ніг.
  • Увечері нанесіть на чисту шкіру стоп живильний крем для ніг або масло, і зробіть масаж ступень. Для гомілок краще використовувати крем з протинабрякову і сосудоукрепляющим дією.

Один - два рази на тиждень робіть ванночки для ніг, використовуйте скраб для ступнів, загрубілі місця на підошвах потріть пемзою або теркою для ніг.
Один два рази на місяць обов'язково робіть гігієнічний педикюр.

25.07.2018 21:09:21
1
198

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!