Жирна шкіра обличчя

  • Жирна шкіра обличчя

Жирна шкіра обличчя характеризується підвищеним виділенням шкірного сала, грубою текстурою, маслянистої і лискучою поверхнею, великою кількістю розширених пор, схильністю до утворення вугрів. Особливо багато сальних залоз на обличчі в Т-зоні (від 400 до 900 сальних залоз на 1 кв.). У нормі в активному стані знаходиться до 250 сальних залоз. При патологічних станах (акне, себорея) кількість активних сальних залоз збільшується.

Активність сальних залоз і кількість виробленого ними шкірного сала регулюється гормонами. Андрогени активізують діяльність сальних залоз і підсилюють виділення сала, а естрогени знижують його виділення. Крім того, в сальних залозах підвищена концентрація ферменту 5-альфа редуктази, який перетворює малоактивний тестостерон, який циркулює в крові, в активний дигідротестостерон.

У період статевого дозрівання в крові різко зростає вміст чоловічого статевого гормону тестостерону, і сальні залози починають працювати дуже інтенсивно, тому шкіра стає жирною. У період менопаузи шкіра обличчя також може стати надмірно жирною з розширеними порами, що викликано нестачею в організмі естрогенів.

При надлишкової секреції шкірного сала в сальних залозах починають надмірно активно розвиватися Propionibacterium acnes. В результаті їх діяльності створюється дефіцит лінолевої і ліноленової поліненасичених жирних кислот, шкірне сало загущувальну, порушуються структури ліпідних шарів епідермісу.

Загусло шкірне сало склеює відмерлі рогові лусочки, поверхня шкіри стає щільною і грубої, протоки сальних залоз закриваються роговими пробками. Це призводить до утворення комедонов (прищів), а в сальних залозах створюються сприятливі умови для розмноження Propionibacterium acnes, що викликає запалення шкіри і розвиток вугрової хвороби (акне).

28.07.2018 17:59:54
1
494

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!