Ожина - багаторічний напівчагарник сімейства розоцвітих.
Зростає на добре освітлених місцях по берегах річок, озер, балок, серед чагарників, утворюючи суцільні зарості, по всій території України.
З лікувальною метою в народній медицині використовують однорічні пагони, листя, коріння, ягоди. Пагони заготовляють в період цвітіння, коріння викопують восени, ягоди збирають у міру дозрівання. Сушать сировину, розкладаючи тонким шаром, часто перевертаючи, в тіні, в сушарках, на горищах. Зберігають в коробках, ящиках, полотняних і паперових мішках.
Рослина має властивості, корисними для лікування простудних захворювань, такими як:
загальнозміцнюючі, жарознижуючі, кровоочисні, сечогінні, потогінні, дезінфікуючі, заспокійливі.
Відвар листя:
- знищує віруси, мікроби, бактерії,
- знижує високу температуру тіла,
- зменшує будь-які запальні процеси.
Однак наполягати листя ожини потрібно при температурі не вище 60 градусів, щоб зберегти всі біологічно активні речовини, що містяться в листі.
- Настоєм листя полощуть горло при ангіні, запаленні слизової рота.
Відвар гілок також використовують як заспокійливий при:
- підвищеної збудливості,
- нервових розладах,
- істерії,
- безсонні,
- клімаксі з приливами,
- порушення менструального циклу,
- болісних менструаціях.
Примочки з відвару застосовують при:
- всі можливі ушкодження шкіри,
- шкірних захворюваннях,
- виразках,
- гнійних ранах,
- псоріазі,
- лишаях,
- екземі, вони надають бактерицидну, протизапальну дію.
При захворюваннях суглобів роблять примочки з відвару, компреси з розпарених листя.
Ожина багата залізом і показана при анемії, зниженому гемоглобіні, гіпертонії і атеросклерозі.
Антиоксиданти і дубильні речовини в складі ожини покращують стан шкіри і зберігають її молодість.
При кровоточивості ясен застосовують настій для полоскання порожнини рота, який має кровоспинні властивості.
Приготування:
- Відвар: 1 ст. ложка листя на 1 склянку води до 60 градусів, настояти 30 хвилин, процідити перед вживанням, можна приймати з медом, молоком, по 0,5 склянки 3 - 4 рази на день до їди. Відвар підходить для примочок.
- Настій для полоскання порожнини рота: 4 ст. л подрібнених листків ожини залити 2 склянками води 60 градусів і настоювати протягом півгодини.
Протипоказання щодо застосування листя і гілочок ожини: індивідуальна непереносимість, вагітність і лактація.
Коментарі:
Рекомендовані статті
Чистотіл
Чистотіл - Цілющі властивості. Стаття і відео огляд. Рослина, яка росте поряд з нашими будинками і цвіте стільки, скільки допомоги вимагає наш організм. Стародавні цілителі з любов'ю називали його «Дар небес» і вірили в його все цілющу силу. Чистотіл - широко відоме рослина має протимікробну, протизапальну, спазмолітичну, десенсибілізуючу, протисвербіжну, потогінний, гіпотензивну, Онкостатічес..
Часник користь чи шкода
Мабуть, в кожному будинку у господині обов'язково знайдеться традиційна приправа до перших і м'ясних страв - часник. Більшість з нас знайомі з його відмінними кулінарними властивостями, проте ж не знайомі з його лікувальними якостями. У сучасному світі особливо цінуються рослини - володіють широким спектром лікарського дії, до них можна віднести і часник. У ньому велика кількість вітамінів, мік..
Чим лікувати застуду?
Засіб від застуди або природний антибіотик Фітофорте. Ще з давніх часів люди вивчали і застосовували трави в лікуванні різних захворювань. Не виключенням стало лікування застуди. Спектр найдієвіших трав досить широкий, і сучасна медицина використовує їх в найефективніших поєднаннях. Так сучасна наука зуміла екстрагувати витяжки з трав, рослин, а також продуктів бджільництва і перевести їх в кап..
Трави від глистів та паразитів - Топ 10
Якщо паразити долають організм, то саме час скористатися перевіреним, безпечним і недорогим засобом від цієї напасті, а саме травами. Топ 10 найефективніших трав антипаразитарного дії. 1. Пижмо. вбиває глистів, лямблій, аскарид, гостриків, трихомонад і опісторхоз; сприяє повному виведенню мертвих паразитів і продуктів їх життєдіяльності з організму; згубна для патогенної флори сечо..
Трави для підвищення імунітету - Топ 10
Допомогти своєму організму в протистоянні бактеріям, мікробів і вірусів - це вдячна справа. Чим вище імунітет, тим менше схильний до наш організм до руйнування клітин. Наш ТОП 10 трав і рослин для зміцнення імунітету. Люцерна зміцнює імунітет, містить високу концентрацію вітамінів, мінералів і рослинних білків допоможе подолати загальну слабкість, нервозність, дратівливість, занепад с..
Трави і рослини для схуднення
Одна з найактуальніших проблем для сучасної людини, яка живе в комфортних умовах - це проблема зайвої ваги. У пошукових системах б'ють всі мислимі рекорди запити на тему - як схуднути. Ті, хто знає про те, що різке схуднення від прийому паразито-містять і синтетичних препаратів може не тільки погіршити здоров'я, але і привести до летального результату шукають підтримку у вирішенні проблеми ожир..
Трави від безсоння
Безсоння не вимагає особливого уявлення, це досить распростанение недуга, який відчутно знижує якість життя будь-якої людини. З безсонням необхідно боротися усуненням причин, які її викликають: шум, духота, неприємні запахи, яскраве світло в приміщенні; незручна постіль; переїдання, вживання бадьорять напоїв; стрес і емоційні переживання; гормональні зміни; захворювання викликають..
Трави від тиску при гіпертонії
Спосіб життя сучасної людини сприяє розвитку такої хвороби як гіпертонія навіть в молодості. У групі ризику знаходяться практично всі категорії населення. Причинами розвитку хвороби можуть стати: гострі і хронічні психоемоційні стреси; постійне розумове перенапруження; травми голови; вікова гормональна перебудова (клімактеричний період); зловживання сіллю. Однак за допомогою ..
Череда від псоріазу
Череда - однорічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. В Україні зустрічається повсюдно. Зростає в сирих місцях, по берегах річок, струмків, на болотах, серед чагарників, як бур'ян в городах, на полях. З лікувальною метою в народній медицині використовують наземну частину рослини. Її заготовляють перед цвітінням або на початку цвітіння, зрізуючи ножем або серпом. Сушать на горищах, п..
Гінкго білоба застосування при атеросклерозі
Гінко білоба. Це реліктова рослина, одна з небагатьох збережених з глибокої давнини. Розділяється на чоловічі і жіночі дерева, чоловічі продукують пилок, а жіночі - насіннєві зачатки. Запилюється вітром. Дерево може жити до 2000 років, оскільки здатне виживати в холоді, в сильно забрудненій атмосфері, стійке до паразитам, вірусам і фітопатогенних грибів. Довгочерешкові листя Гінкго ..
Тирлич жовтий для апетиту і травлення
Тирлич жовтий - це велике однорічна або багаторічна рослина висотою до 1,5 м. Рослина відноситься до сімейства тирличевих. В роду налічується понад триста видів. Цвіте у другій половині літа близько 50 днів. Свою назву тирлич отримала за дуже гіркий смак. Збір лікарської сировини проводять з жовтня по листопад або ранньою весною. Для заготівлі підходять екземпляри, які досягли трирічного вік..