Герань криваво-червона корисні властивості

  • Герань криваво-червона корисні властивості

Рослина Герань криваво-червона, належить до багаторічного сімейства геранієвих, може рости до 15 років. У висоту 50 - 80 см. Початок цвітіння припадає на кінець травня, в середині липня починають дозрівати плоди. Середній термін життя рослини - 12-15 років. В


Україна переважно росте на Кримському півострові.


Заготовляють всі частини рослини. Наземну частину збирають в червні і липні, коли відбувається активне цвітіння. Кореневу систему заготовлюйте у вересні, після того, як дозріють насіння.


Хімічний склад рослини великий: органічні кислоти, аскорбінова кислота, дубильні речовини, антоціани, глюкоза і фруктоза, гіркі речовини, оксалат кальцію, смоли, сапоніни, ефірні олії, алкалоїди, флавоніди, каротин, вуглеводи.


Герань надає:

  • антибактеріальну;
  • протизапальну;
  • протинабрякову;
  • знеболюючу дію.

Фітонциди герані надають полегшує дію при отиті. Досить свіжий листок рослини трохи розім'яти і помістити в вушну раковину. Для посилення ефекту зверху можна накласти компрес. Міняти лист кожні 3-4 години. Біль і дискомфорт пройдуть через 20-40 хвилин.


Рослина Герань:

  • зупиняє кровотечі, загоює пошкодження шкіри;
  • знімає спазми, полегшує болі, навіть головні;
  • відновлює роботу нирок і товстого кишечника;
  • заспокоює нервову систему;
  • бореться з депресією, пригніченістю і хронічною втомою;
  • перешкоджає утворенню тромбів;
  • покращує кровообіг;
  • нормалізує рівень цукру в крові.

Рекомендується при:

  • безсонні, нервових розладах, депресії;
  • запаленні горла і порожнини рота, гаймориті, отиті;
  • артриті, радикуліті, проблеми з суглобами;
  • лихоманці, підвищеній температурі;
  • ішемії, тахікардії, аритмії, підвищеному тиску, тромбофлебіті;
  • дизентерії;
  • діабеті;
  • зубних і головних болях, а також болях в суглобах;
  • геморої.

Застосування і приготування:

Краплі: 1 ст. ложку будь-який сухий частини рослини на 1 склянку води, довести до кипіння, настояти, процідити і капати в хворе вухо по 3 рази на добу. Засобом можна також промивати носову порожнину (доцільно у випадках середнього отиту, коли порушена прохідність слухової труби).

  • Настоянка зовнішня: наповнити скляну банку будь-якого обсягу на 1 чверть сухим сировиною. Залити до країв ємність горілкою, настоювати 2 тижні в темному місці періодично струшуючи. Розбавити настій з водою 1 до 1, запалені місця змащуйте настойкою три рази в день.
  • Відвар: 4 ст. л. сухої сировини проварити 1 хвилину в 500 мл води, пів години настояти, приймати по 1 ст.л. після їжі 3 рази в день.
  • Відвар коренів: 2 ч.л. сухої сировини залити 1 склянкою окропу, варити суміш 5 хвилин на слабкому вогні, настояти 1 годину, процідити. Засобом можна протирати шкіру обличчя. Воно відмінно очищає шкіру і позбавляє від прищів і почервоніння.

Протипоказання: вагітність або лактація, індивідуальна непереносимість, гастрит, виразка шлунка, важкі захворювання серцево-судинної системи.

20.08.2019 17:46:58
0
674

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Волоський горіх

Волоський горіх

З лікувальною метою застосовують листя, ядра, околоплодия, шкаралупу зрілих горіхів. Рослина має: загальнозміцнюючий; тонізуючу; кровоочистительное; судинорозширювальну; бактерицидну; протизапальну; апетитне; жовчогінний; сечогінну дію. Корисний для бронхо-легеневої системи при: ангіні; запаленні слизової порожнини рота; туберкульозі легенів; кровохаркання..

16.11.2018
0
788
Гвоздика пряність

Гвоздика пряність

Гвоздика - прянощі, що представляють собою висушені бутони тропічного гвоздикового дерева. Гвоздика - це цілюща пряність з вираженими: протимікробними, антигельмінтними, протигрибкові властивості. Крім глистів гвоздика пригнічує золотистий стафілокок, стрептокок, дифтерійну паличку, хелікобактер пілорі). Фахівці також рекомендують вживати її для профілактики грипозних захворювань. ..

12.01.2019
0
2618
Горець зміїний трава від геморою

Горець зміїний трава від геморою

Горець зміїний трава - багаторічна трав'яниста рослина сімейства гречаних. Зустрічається в північних і західних районах України. Росте на вологих, мокрих луках. З лікувальною метою в народній медицині використовують кореневища. Заготовляють їх ранньою весною і восени. Рослина викопують, миють у холодній воді, сушать на горищах, під навісом, розстилаючи тонким шаром. Бажано сушити в ..

24.05.2019
0
2276
Спориш від кровотечі

Спориш від кровотечі

Спориш - однорічна трав'яниста рослина сімейства гречаних. Зустрічається на всій території України. Росте у дворах, на сільських вулицях, в садах, парках, на майданчиках, по узбіччях доріг, в молодих посадках, по берегах річок. З лікувальною метою в народній медицині використовують траву. Заготовляють в період цвітіння. Зрізають ножем. Сушать на горищах, стелажах, в тіні, розстилаючи ..

16.06.2019
0
1765
Гінкго білоба застосування при атеросклерозі

Гінкго білоба застосування при атеросклерозі

Гінко білоба. Це реліктова рослина, одна з небагатьох збережених з глибокої давнини. Розділяється на чоловічі і жіночі дерева, чоловічі продукують пилок, а жіночі - насіннєві зачатки. Запилюється вітром. Дерево може жити до 2000 років, оскільки здатне виживати в холоді, в сильно забрудненій атмосфері, стійке до паразитам, вірусам і фітопатогенних грибів. Довгочерешкові листя Гінкго ..

12.08.2019
0
1796
Тирлич жовтий для апетиту і травлення

Тирлич жовтий для апетиту і травлення

Тирлич жовтий - це велике однорічна або багаторічна рослина висотою до 1,5 м. Рослина відноситься до сімейства тирличевих. В роду налічується понад триста видів. Цвіте у другій половині літа близько 50 днів. Свою назву тирлич отримала за дуже гіркий смак. Збір лікарської сировини проводять з жовтня по листопад або ранньою весною. Для заготівлі підходять екземпляри, які досягли трирічного вік..

02.09.2019
0
7152
Гірчак повзучий при дисбактеріозі

Гірчак повзучий при дисбактеріозі

Гірчак повзучий - багаторічна трав'яниста рослина, яке вважається шкідливим бур'яном, який дуже складно повністю викорінити на ділянці. Виростає в посушливих місцях, любить прямі сонячні промені і високу температуру повітря. Заготівля і сушка сировини виробляється під час цвітіння трави, яке проходить в липні-серпні. Заготовлюється зелена частина, квіти, а також кореневище. Після заготівлі вс..

08.09.2019
0
1060
Водяна м'ята - трава від головного болю

Водяна м'ята - трава від головного болю

Звичайним місцем зростання м'яти водяної, є мілководді водойм або сирої, заболочений берег. ☛ Водну м'яту активно використовують в медицині у вигляді відварів і настоїв. ✅ У великих кількостях м'ята викликає сильне потовиділення, знижує концентрацію уваги, не дає заснути, тому вживати її потрібно помірно. Дослідження українських вчених показали, що фітонциди, які виділяє цю рослину, мають спаз..

07.08.2020
0
379