Iсоп - це багаторічний напівчагарник, широко поширений всюди, де переважає теплий клімат - на півдні Європи, в Криму, на Кавказі і в Середній Азії, також його культивують садівники. Є не тільки засобом примняются в народній медицині, а й використовується як прянощі в кулінарії.
Молоді листочки збирають протягом усього літа, для лікарських цілей верхню частину стебел зрізують перед цвітінням в липні-серпні і сушать їх в тіні підвішуючи в пучках або розстеливши тонким шаром. У сушарках можна сушити при температурі до 40 ° C. Зберігають її в прохолодному і провітрюваному приміщенні.
У народній медицині ісоп застосовують при:
бронхітах, бронхіальній астмі, трахеїтах, ларингіті, болях в грудях, туберкульозі.
Рослина має:
- відхаркувальну;
- антисептичну;
- антимікробну;
- протизапальну дію.
Доведено його ефективність в боротьбі зі стафілококом.
Крім того, iсоп:
- зміцнює серце, при стенокардії і неврозах;
- зміцнює і тонізує організм;
- нормалізує потовиділення
- збуджує апетит і сприяє гарному травленню;
- знімає запалення сечових шляхів;
- зніме синці (гематоми, синці) і загоює рани.
Зовнішньо настій ісопу використовують для промивання виразок і ран, слизових оболонок очей, при кон'юнктивіті. У вигляді примочок з метою розсмоктування підшкірних крововиливів травматичного походження, під час сильних ударів для розсмоктування гематом.
Застосування:
- Відвар при бронхо-легеневих захворюваннях: 2 столові ложки подрібненої трави залити 2 склянками окропу, настояти 1 годину, процідити. Приймати по 1/2 склянки 2-3 рази на день, за 30 хвилин до їжі, в теплому вигляді.
- Відвар при підвищеній пітливості, клімаксі: 2 чайні ложки подрібненої трави залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження, процідити. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день. Курс прийому 2-3 тижні.
- Відвар тонізуючий: 1 столову ложку подрібненої трави залити 1 склянкою окропу, варити на водяній бані 15 хвилин, настояти 45 хвилин, процідити. Приймати по 1/4 склянки 3 рази на день, за 20 хвилин до їди.
- Чай при бронхо-легеневих захворюваннях, задишки у літніх людей, нежиті: 2 щіпки трави залити 3 чайними чашками окропу, настояти як чай, процідити. Приймати теплим, з медом, по 1 чашці 3 рази на день.
- Настоянка: 20 грам подрібненої трави залити 200 мл. 40% горілки або 70% спирту, настояти 7 днів в темному місці, періодично збовтувати, процідити. Приймати по 1 чайній ложці 2-3 рази на день до їди. Настоянку можна використовувати і для зовнішнього застосування.
- Відвар для зовнішнього застосування: 30 грам подрібненої трави залити 250 мл. води додати 60 мл. червоного вина, настояти до охолодження, процідити.
Протипоказання: гіпертонія; розлади нервової системи; епілепсія; вагітність і лактація.
Коментарі:
Рекомендовані статті
Чистотіл
Чистотіл - Цілющі властивості. Стаття і відео огляд. Рослина, яка росте поряд з нашими будинками і цвіте стільки, скільки допомоги вимагає наш організм. Стародавні цілителі з любов'ю називали його «Дар небес» і вірили в його все цілющу силу. Чистотіл - широко відоме рослина має протимікробну, протизапальну, спазмолітичну, десенсибілізуючу, протисвербіжну, потогінний, гіпотензивну, Онкостатічес..
Часник користь чи шкода
Мабуть, в кожному будинку у господині обов'язково знайдеться традиційна приправа до перших і м'ясних страв - часник. Більшість з нас знайомі з його відмінними кулінарними властивостями, проте ж не знайомі з його лікувальними якостями. У сучасному світі особливо цінуються рослини - володіють широким спектром лікарського дії, до них можна віднести і часник. У ньому велика кількість вітамінів, мік..
Чим лікувати застуду?
Засіб від застуди або природний антибіотик Фітофорте. Ще з давніх часів люди вивчали і застосовували трави в лікуванні різних захворювань. Не виключенням стало лікування застуди. Спектр найдієвіших трав досить широкий, і сучасна медицина використовує їх в найефективніших поєднаннях. Так сучасна наука зуміла екстрагувати витяжки з трав, рослин, а також продуктів бджільництва і перевести їх в кап..
Трави від глистів та паразитів - Топ 10
Якщо паразити долають організм, то саме час скористатися перевіреним, безпечним і недорогим засобом від цієї напасті, а саме травами. Топ 10 найефективніших трав антипаразитарного дії. 1. Пижмо. вбиває глистів, лямблій, аскарид, гостриків, трихомонад і опісторхоз; сприяє повному виведенню мертвих паразитів і продуктів їх життєдіяльності з організму; згубна для патогенної флори сечо..
Трави для підвищення імунітету - Топ 10
Допомогти своєму організму в протистоянні бактеріям, мікробів і вірусів - це вдячна справа. Чим вище імунітет, тим менше схильний до наш організм до руйнування клітин. Наш ТОП 10 трав і рослин для зміцнення імунітету. Люцерна зміцнює імунітет, містить високу концентрацію вітамінів, мінералів і рослинних білків допоможе подолати загальну слабкість, нервозність, дратівливість, занепад с..
Трави і рослини для схуднення
Одна з найактуальніших проблем для сучасної людини, яка живе в комфортних умовах - це проблема зайвої ваги. У пошукових системах б'ють всі мислимі рекорди запити на тему - як схуднути. Ті, хто знає про те, що різке схуднення від прийому паразито-містять і синтетичних препаратів може не тільки погіршити здоров'я, але і привести до летального результату шукають підтримку у вирішенні проблеми ожир..
Трави від безсоння
Безсоння не вимагає особливого уявлення, це досить распростанение недуга, який відчутно знижує якість життя будь-якої людини. З безсонням необхідно боротися усуненням причин, які її викликають: шум, духота, неприємні запахи, яскраве світло в приміщенні; незручна постіль; переїдання, вживання бадьорять напоїв; стрес і емоційні переживання; гормональні зміни; захворювання викликають..
Трави від тиску при гіпертонії
Спосіб життя сучасної людини сприяє розвитку такої хвороби як гіпертонія навіть в молодості. У групі ризику знаходяться практично всі категорії населення. Причинами розвитку хвороби можуть стати: гострі і хронічні психоемоційні стреси; постійне розумове перенапруження; травми голови; вікова гормональна перебудова (клімактеричний період); зловживання сіллю. Однак за допомогою ..
Череда від псоріазу
Череда - однорічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. В Україні зустрічається повсюдно. Зростає в сирих місцях, по берегах річок, струмків, на болотах, серед чагарників, як бур'ян в городах, на полях. З лікувальною метою в народній медицині використовують наземну частину рослини. Її заготовляють перед цвітінням або на початку цвітіння, зрізуючи ножем або серпом. Сушать на горищах, п..