Мильнянка лікарська від псоріазу

 • Мильнянка лікарська від псоріазу

Мильнянка - отруйна багаторічна трав'яниста рослина сімейства гвоздикових. Поширена майже по всій території України. Зростає на узбіччях доріг, в парках, садах, зрідка на піску, лісових галявинах, галявинах.
Стебло мильнянки лікарської прямостоячий, висотою 30-90 см, простий, але в верхній частині (а іноді і на середині) гіллясте, округлий. Листки супротивні, довгасті, овально-ланцетні або еліптичні, з 3-5 жилками, гострі, по краях шорсткі, з короткими черешками.
Кореневище мильнянки лікарської повзуче, близько 35 см завдовжки, розгалужене, досить тонке, зовні червонувато-буре. Коріння мають спочатку солодкувато-слизовий, а потім пекучий або гіркувато-дряпає смак, запах приємний.

З лікувальною метою в народній медицині використовують кореневища.

Заготовляють його ранньою весною або восени, миють у холодній воді, сушать під навісом, на відкритих місцях. Сировина зберігають у полотняних, паперових мішках, ящиках.

Термін зберігання 3 роки.

Прийом рослини всередину обмежений. Перед застосуванням його всередину необхідно порадитися з лікарем.


Мильнянку застосовують як:

 • відхаркувальний;
 • потогінний;
 • жовчогінний;
 • сечогінний;
 • кровоочисний засіб.

Мильнянка - це сильне кровоочисний засіб, також вона покращує обмінні процеси в організмі. Її застосовують не тільки всередину у вигляді відварів і настоїв, але і зовнішньо, у вигляді примочок, компресів, ванночок при псоріазі.


Відвар і настій п'ють при:

 • кашлі, захворюваннях легень і верхніх дихальних шляхів, бронхітах, бронхіальній астмі, алергії, як відхаркувальний;
 • захворюваннях печінки, жовчного міхура, жовчнокам'яної хвороби, жовтяниці, як жовчогінний;
 • блювоті;
 • водянці, як сечогінний;
 • захворюваннях селезінки;
 • ожирінні.

Зовнішньо також застосовують при:

 • висипу;
 • золотусі;
 • коросту;
 • гнійних ранах.

При гаймориті теплий відвар кореня простягають через ніс, а також нюхають сухий порошок з кореня, щоб викликати чхання і очистити гайморові пазухи.


Застосування і приготування:

Відвар: 0,5 ч ложки сировини на 1 склянку води, кип'ятити 1 хвилину, настояти 30 хвилин, процідити, приймати в теплому вигляді по 1 ст ложці 3 рази на день після їди.

 • Настій: 0,5 ч ложки сировини на1 склянку теплої кип'яченої води, настояти 2 години, процідити, вживати в теплому вигляді по 1-2 ст ложки 3 рази на день після їди.

Протипоказання: не рекомендується тривале вживання препаратів на основі мильнянки лікарської, а також недотримання дозування, щоб уникнути побічних ефектів. Застосування заборонено при вагітності і лактації.

19.06.2019 17:30:40
0
436

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

У яких продуктах міститься клітковина

У яких продуктах міститься клітковина

Клітковина надходить в організм тільки з рослинною їжею. Кількість і склад харчових волокон залежить від виду рослин і змінюється протягом життя рослини. Види рослинних волокон визначають ступінь їх ферментації і засвоєння мікрофлорою кишечника. У харчових волокнах висівок, наприклад, міститься 6% целюлози (клітковини), 24% геміцелюлози, 4% лігніну і 2% пектину. Клітковина надходить в організм ті..

10.07.2018
0
500
Фітокомплекси від запорів

Фітокомплекси від запорів

Рекомендовані вітамінні фітокомплекси допоможуть відновити функції кишечника при схильності до хронічних запорів. Хронічні закрепи негативно позначаються на всьому організмі: викликають самоотруєння організму не виведено відходами життєдіяльності, погіршують зовнішній вигляд шкіри і сприяють появі висипань, негативно впливають на імунітет. У числі причин, що викликають запори, можна назвати спожив..

25.07.2018
1
408
Фототип шкіри

Фототип шкіри

Всі ми відрізняємося індивідуальною чутливістю шкіри до дії ультрафіолету і абсолютно різної схильністю до сонячних опіків і засмаги. Засмага - це природна захисна реакція організму на сонячне опромінення. З кожною появою на сонце система захисту активізується, меланоцити синтезують пігмент меланін, потовщується епідерміс, виділяються речовини для виявлення та виправлення пошкоджень, що виникають ..

02.08.2018
1
600
Ісландський мох - цетрария інструкція

Ісландський мох - цетрария інструкція

Ісландський мох від кашлю та застуди Володіє: сильним протизапальним; імуномоделюючих; онкопротекторним; антиоксидантну; антибактеріальним; антивірусним; абсорбуючим дією. Рекомендується при захворюваннях бронхо-легеневої системи та верхніх органів дихання: бронхіті, в тому числі хронічному; сухому кашель; кашлюку; захриплості; кашлі «курця»; пневмонії (в ..

04.12.2018
0
1012
Вербена для зниження холестерину

Вербена для зниження холестерину

Вербена - багаторічна трав'яниста рослина сімейства вербенових. В Україні поширене повсюдно, але його запаси невеликі. Зростає біля доріг, на сухих луках, пагорбах, по краях полів. З лікувальною метою в народній медицині використовують листя. Збирають їх у суху, сонячну погоду в період цвітіння. Сушать під навісом, зберігають в закритих ящиках або полотняних, паперових мішках в групі отрут. ..

21.01.2019
0
372
Верес при простатиті та циститі

Верес при простатиті та циститі

Верес звичайний - вічнозелений гіллястий чагарник сімейства вересових. Зростає на території України в соснових і змішаних лісах, біля доріг на дерново-підзолисті грунті. На чорноземах зустрічається рідко. З лікувальною метою використовують верхню частину рослини. Збирають в період цвітіння. Сушать під навісом, розстилаючи тонким шаром. Зберігають в сухому приміщенні в коробках, полотняних і п..

23.01.2019
0
1239
Волошка квітка при циститі

Волошка квітка при циститі

Волошка синя, волошка посівна, Синюшник - одно- дворічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. Зустрічається майже на всій території України - в Поліссі, Карпатах. Зростає як бур'ян в посівах зернових культур, багаторічних трав, в придорожніх насадженнях, біля доріг і лісосмуг. З лікувальною метою в народній медицині використовують крайові квітки. Їх заготовляють під час цвітіння. Суша..

18.05.2019
0
354
Вахта трилистна при мігрені

Вахта трилистна при мігрені

Вахта трилистна - Трилистник водяний, трифоль. Багаторічна трав'яниста рослина сімейства вахтових. Зустрічається майже на всій території України, за винятком південних районів. Росте по берегах річок, на болотах, іноді в воді. З лікувальною метою в народній медицині використовують листя, які збирають в середині літа в суху сонячну погоду. Сушать зберігають в паперових, полотнян..

22.05.2019
0
393
Верба від опіків: властивості і застосування

Верба від опіків: властивості і застосування

Дерево родини вербових. В Україні широко поширене в дикорослому вигляді по берегах, долинах річок, в сирих лісах. Культивується як декоративна рослина. Іва біла ідентична за своїми лікарським властивостям вербі прутьевідний, вербі червоною. З лікувальною метою в народній медицині використовують кору з молодих гілок, листя і сережки. Сировина заготовляють в період сокоруху. Сушать на..

31.05.2019
0
3940