Фітопрепарати склад і опис

  • Фітопрепарати склад і опис

Фітопрепарат - засоби, одержувані виключно з рослинної сировини: трав, цілих рослин або їх екстрактів.

В Україні, як і в усьому світі дозволено до використання велику кількість видів лікарської рослинної сировини в оздоровчих цілях.
✅ Лікарські рослини і препарати з них діють м'якше на організм, при їх застосуванні в організм людини надходить цілий комплекс споріднених йому біологічно активних речовин, які краще переносяться при різних захворюваннях, і значно рідше, ніж синтетичні препарати, викликають побічні ефекти. Крім того, помічено, що найбільш результативно застосування людиною рослин саме з середовища його генетичного родового проживання.

✅ В даний період часу фітопрепарати на основі трав і рослин набули особливої ​​популярності завдяки своїй ціновій доступності, ефективності та, найчастіше, незамінності.
Крім того, важко не віддати належне симпатії і довірі до виробників фітопродукції, в якому перебувають покупці, які розчарувалися в аптечній продукції, як правило синтетичної, дорогої і не дає 100% гарантію на одужання.


✅ Зараз спостерігається великий інтерес до публікацій про властивості і застосування трав і рослин, це сприяє розквіту народної медицини. Ми можемо спостерігати масовий перехід від застосування продукції транс-континентальних корпорацій до продукції місцевого дрібного виробництва. І це стосується не тільки зростання споживання трав і рослин, які ростуть на території України, а й рослин, які не зустрічаються в дикому вигляді в нашій країні.

  • Однак, як це часто буває, лікарі рідко мають справу з фіто-препаратами, як і раніше віддаючи перевагу в рекомендаціях - брендовим аптечним препаратів. Як багатьом з нас відомо, це відбувається не тільки «за звичкою», а й через особисту фінансову зацікавленість. Звідси випливає проблема в правильній діагностиці захворювань, оскільки прихильники народної медицини часто ставлять собі діагноз самостійно, і також займаються самолікуванням, що не є вірним і здоровим підходом до вирішення проблем зі здоров'ям.

☛ Іноді спостерігаються і абсурдні ситуації, коли лікарі призначають хворому при дуже важкому захворюванні, як останній порятунок - отруйні трави і рослини, до яких і досвідчений фітотерапевт ставиться з великою тривогою і не рекомендує їх застосування в домашніх умовах.

  • Звичайно при виборі фіто-засобів бажано в першу чергу віддавати перевагу таблетованими та капсульованих форм, оскільки на відміну від сировини (трав і рослин) вони мають дозування і ризик неправильне застосування засобу повністю відсутня.

☛ Недоліком самолікування є неправильна заготівля рослинної сировини, його неправильне зберігання. При самостійному збиранні іноді зовсім не вчиться екологія місцевості. Не можна заготовлювати рослини вздовж автомобільних трас, поблизу промислових підприємств, на полях, де застосовуються мінеральні добрива, отрутохімікати. Також радіаційна чистота місця збору може бути різною, і це стосується не тільки Чорнобильської зони відчуження. Неправильний збір, стосується не тільки здоров'я людини, а й популяції того чи іншого виду рослини.

  • Як правило компанії-заготівельники трав не тільки самостійно заготовляють сировину, а й займаються безпосереднім вирощуванням лікарських рослин в промислових масштабах на полях, не завдаючи шкоди природним багатствам країни.

✅ Велику роль в якості і цінності сировини грає не тільки безпеку місця збору, а й багатство грунту. Саме від накопичених в рослинах біологічно активних речовин залежить ефективність їх застосування. В екологічно-сприятливих районах досвідчені травники виробляють збір на чорноземних грунтах, переважно на південних схилах пагорбів, ярів.


Незважаючи на великі успіхи фітотерапії, хімічний склад лікарських рослин вивчений в повному обсязі і не остаточно. Широкий діапазон лікувальних властивостей багатьох лікарських рослин поки що залишається загадкою.

16.06.2019 13:04:39
0
337

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

У яких продуктах міститься клітковина

У яких продуктах міститься клітковина

Клітковина надходить в організм тільки з рослинною їжею. Кількість і склад харчових волокон залежить від виду рослин і змінюється протягом життя рослини. Види рослинних волокон визначають ступінь їх ферментації і засвоєння мікрофлорою кишечника. У харчових волокнах висівок, наприклад, міститься 6% целюлози (клітковини), 24% геміцелюлози, 4% лігніну і 2% пектину. Клітковина надходить в організм ті..

10.07.2018
0
749
L карнітин для схуднення

L карнітин для схуднення

Бюджетний, безпечний і дуже ефективний жиросжигатель L-карнітин, який є природною амінокислотою - це один з найпопулярніших засобів для схуднення на сьогоднішній день. Основні властивості: прискорює процес схуднення, за рахунок розщеплення жирової тканини; збільшує працездатність; позитивно впливає на серце; знижує холестерин і підвищує вміст кисню в клітинах; дозволяє зберегти еф..

24.09.2018
0
536
Брокколі

Брокколі

Брокколі містить індол: рослинні речовини володіє протипухлинними свойсвамі. Активний захист організму від: пухлин молочної залози, матки, гіперплазії ендометрію, передміхурової залози, розвитку кіст і папілом. Крім того: Забезпечує імунний захист, стабілізує психіку, обмінні процеси в кісткової і сполучної тканини, благотворно впливає на склад крові, сприяє нормалізації артеріального..

18.12.2018
0
707
Глід

Глід

Глід - високий чагарник сімейства розоцвітих. Зростає по схилах, ярах, біля лісів, в садах, парках, біля будинків. Поширений по всій території України, культивується в садах і парках. З лікувальною метою в народній медицині використовують кору, дозрілі плоди, нераспустившиеся квіти. Їх збирають в суху погоду в травні-червні, плоди - у серпні-вересні, кору - в період сокоруху. Плоди сушать в тіні..

26.12.2018
0
2145
Барвінка трава

Барвінка трава

Трав'яниста рослина сімейства барвінкового. Зустрічається в дикорослому вигляді майже на всій території України, за винятком лісостепових і південних районів. Зростає в дубових, букових лісах, біля доріг, часто утворюючи суцільні зарості, рідше серед чагарників. З лікувальною метою в народній медицині використовують наземну частину - стебла, листя. Збирають їх у період цвітіння рослини (траве..

14.01.2019
0
1171
Вербена для зниження холестерину

Вербена для зниження холестерину

Вербена - багаторічна трав'яниста рослина сімейства вербенових. В Україні поширене повсюдно, але його запаси невеликі. Зростає біля доріг, на сухих луках, пагорбах, по краях полів. З лікувальною метою в народній медицині використовують листя. Збирають їх у суху, сонячну погоду в період цвітіння. Сушать під навісом, зберігають в закритих ящиках або полотняних, паперових мішках в групі отрут. ..

21.01.2019
0
684
Горицвіт весняний від аритмії для серця

Горицвіт весняний від аритмії для серця

Горицвіт весняний, заячий мак, стародубка, чорногорка - багаторічна трав'яниста рослина сімейства Лютикова. Рослина занесена до Червоної книги. Зустрічається в степових і лісостепових районах України, в Криму, на полонинах, на незораних схилах, лісових галявинах, галявинах. З лікувальною метою використовують стебла рослини, які збирають від початку цвітіння до осипання насіння. Якіснішим вваж..

25.01.2019
0
3398
Бадан від проносу і геморою

Бадан від проносу і геморою

Бадан - багаторічна трав'яниста рослина сімейства камнеломкових. У дикорослому вигляді поширене в Прибалтиці і в Азії. В Україні культивується як декоративна рослина, їм обсаджують сухі кам'янисті місця. Бадан можна вирощувати і як кімнатна рослина. З лікувальною метою в народній медицині використовують листя, кореневища. Листя заготовляють протягом усього періоду, корені миють, розрізають і ..

28.01.2019
0
469
Барбарис при панкреатиті

Барбарис при панкреатиті

Барбарис - це гіллясте, колючий чагарник сімейства барбарисових. Поширений у лісостеповій та степовій частині України. Зростає на сухих схилах, узліссях лісу, схилах ярів, в річкових долинах. Широко культивується як декоративна рослина. З лікувальною метою в народній медицині використовують всю рослину. Листя збирають після цвітіння, в травні - липні. Коріння заготовляють пізньої осені, ..

15.05.2019
0
659
Фітопрепарати - Що це і де купити?

Фітопрепарати - Що це і де купити?

Фітопрепарати - це не тільки оформлене в зручну таблетку, капсулу або рідина рослинна сировина, що володіє цілющими властивостями, але і безпосередньо сухі трави і рослини, які застосовують з метою фітотерапії. Фітотерапія ж, в свою чергу, - це зцілення рослинами, що включає в себе профілактичний або терапевтичний підхід. ✅ Оскільки фітотерапія пройшла віковий шлях розвитку від примітивних..

09.09.2020
0
515