Ампелотерапія - лікування виноградом

  • Ампелотерапія - лікування виноградом

Лікувальні властивості винограду відомі з найдавніших часів. Лікування виноградом застосовували древні єгиптяни, греки і римляни. У лікувальних цілях використовували плоди винограду, виноградний сік, сушений виноград і вино. Виноград надає на організм загальнозміцнюючу дію, відновлює сили, нормалізує обмін речовин, покращує склад крові. Один кілограм свіжого винограду забезпечує добову потребу людини в залозі і половину добової норми кальцію.

Особливо корисний виноград для дітей. Вони стають більш врівноваженими і менш дратівливими, добре ростуть. Спостереження показали, що при щоденному вживанні 1 кг свіжого винограду маса тіла у дітей за місяць збільшується на 1,5-4 кг.

Великий вміст калію і глюкози робить виноград корисним для хворих на серцево-судинними захворюваннями. Виноград підвищує м'язовий тонус і покращує скоротливу діяльність серця, сприяє швидкій реабілітації хворих після інфаркту міокарда, покращує кровотворення, зміцнює стінки кровоносних судин і нормалізує кров'яний тиск.

  • Лікування виноградом застосовується:

для лікування хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів, легенів і бронхів,
рекомендується для людей часто і тривало хворіють,
для осіб, які проживають в областях з несприятливими метеорологічними та екологічними умовами,
для населення, що проживає на території, що зазнала радіоактивного забруднення.
Основоположник медицини Гіппократ вважав, що за цілющими властивостями виноградний сік можна прирівняти до меду і грудного молока.

  • Білий виноград і особливо його мускатні сорти рекомендують:

при занепаді сил і виснаженні,
при синдромі хронічної втоми,
при захворюваннях нервової і серцево-судинної системи,
хворобах печінки, шлунка, нирок,
як сечогінний і проносний засіб,
для очищення організму і виведення шлаків,
для зняття інтоксикації,
попередження алергічних реакцій.

  • Антиоксидантні властивості винограду роблять його прекрасним засобом для профілактики онкологічних захворювань.

Американські біологи виявили, що одним із способів профілактики раку молочної залози може бути натуральний виноградний сік.
Лікарі радять жінкам випивати по склянці свіжовіджатого виноградного соку щодня.
Лікування виноградом. Протипухлинна активність більше у темно-червоних сортів винограду, що обумовлено високим вмістом ресвератрола, природного фітоалексинів, також в них більше біофлавоноїдів, які забезпечують захист клітин від вільних радикалів.
Для профілактики астенії і недокрів'я також кращі темно-червоні сорти винограду.
Курс ампелотерапію розрахований на 1-2 місяці.
Виноград їдять тричі на день за 1-2 години до їжі.
На початку лікування денна норма становить 600 м Щодня додають по 100-150 г ягід. Поступово добова норма доходить до 2 кг.
Виноградний сік п'ють в проміжках між їжею, не більше 2 склянок за один раз.
Добова норма - 1,5 літра.

Сушений виноград також дуже корисний для здоров'я. Родзинки зміцнюють нервову систему і серце, пригнічує гнів, лікує меланхолію, очищає лімфу, кров, легені, печінку і кишечник. Сушені плоди рекомендували людям з хворими внутрішніми органами - легкими, печінкою і нирками. Рекомендується вживати родзинки, отриманий з кращих сортів солодкого білого винограду.

ОБЕРЕЖНО, Протипоказання! Існує цілий ряд проблем зі здоров'ям, при яких потрібно обмежити вживання винограду або взагалі виключити його з раціону харчування. Це цукровий діабет, виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, коліт, ожиріння, цироз печінки, жовтяниця, стоматит і карієс зубів.

24.07.2018 12:36:30
1
576

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Конвалія лікувальні властивості для серця і серцево-судинної системи

Конвалія лікувальні властивості для серця і серцево-судинної системи

Конвалія травнева - отруйна багаторічна трав'яниста рослина. Цвіте з кінця квітня до початку червня. Росте в тінистих хвойних, листяних і змішаних лісах, серед чагарників на помірно вологих ґрунтах. Квітки конвалії і траву збирають на початку цвітіння. Сушать в тіні, або в добре провітрюваному приміщенні, розкладаючи тонким шаром. Зберігають в герметичних коробках. Конвалія лікарська є: загал..

26.03.2019
0
1804
Волошка квітка при циститі

Волошка квітка при циститі

Волошка синя, волошка посівна, Синюшник - одно- дворічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. Зустрічається майже на всій території України - в Поліссі, Карпатах. Зростає як бур'ян в посівах зернових культур, багаторічних трав, в придорожніх насадженнях, біля доріг і лісосмуг. З лікувальною метою в народній медицині використовують крайові квітки. Їх заготовляють під час цвітіння. Суша..

18.05.2019
0
738
Буркун при варикозі

Буркун при варикозі

Буркун лікарський - отруйна дворічна трав'яниста рослина сімейства бобових. В Україні зустрічається повсюдно, частіше в степових і лісостепових районах. Зростає на узбіччях доріг, у лісосмугах, на узліссях лісу, на сухих схилах. З лікувальною метою в народній медицині використовують квітучі верхівки. Сушать сировину, розстилаючи тонким шаром, на горищах під залізним дахом, в добре п..

27.05.2019
0
785
Дрiк фарбувальний при гіпотиреозі

Дрiк фарбувальний при гіпотиреозі

Дрiк фарбувальний - отруйний чагарник сімейства бобових. В Україні зустрічається повсюдно. Зростає в сухих лісах, на узліссях, галявинах, на степових схилах, вздовж доріг, на пісках. З лікувальною метою використовують верхівки рослини - листя, квіти. Збирають їх у період цвітіння. Сушать в тіні, на горищах, розстилаючи тонким шаром. Зберігають в сухому приміщенні, в полотняних і паперови..

29.05.2019
0
558
Верба від опіків: властивості і застосування

Верба від опіків: властивості і застосування

Дерево родини вербових. В Україні широко поширене в дикорослому вигляді по берегах, долинах річок, в сирих лісах. Культивується як декоративна рослина. Іва біла ідентична за своїми лікарським властивостям вербі прутьевідний, вербі червоною. З лікувальною метою в народній медицині використовують кору з молодих гілок, листя і сережки. Сировина заготовляють в період сокоруху. Сушать на..

31.05.2019
0
9294
Марена фарбувальна від каменів в нирках

Марена фарбувальна від каменів в нирках

Марена фарбувальна - багаторічна трав'яниста рослина сімейства маренових. В Україні зустрічається в дикорослому вигляді. Зростає серед чагарників, на лісових галявинах, поблизу доріг, на залізничних насипах, вологих місцях. Рослина також культивується в південних районах в спеціалізованих господарствах і на досвідчених станціях як лікарська рослина. З лікувальною метою в народній медицині вик..

07.06.2019
0
1056
Спориш від кровотечі

Спориш від кровотечі

Спориш - однорічна трав'яниста рослина сімейства гречаних. Зустрічається на всій території України. Росте у дворах, на сільських вулицях, в садах, парках, на майданчиках, по узбіччях доріг, в молодих посадках, по берегах річок. З лікувальною метою в народній медицині використовують траву. Заготовляють в період цвітіння. Зрізають ножем. Сушать на горищах, стелажах, в тіні, розстилаючи ..

16.06.2019
0
956
Ефірна олія від комарів

Ефірна олія від комарів

У період літніх відпусток стає різко актуальною проблема захисту свого комфорту і здоров'я від комах. Якщо потрібно підібрати якісне і безпечне засіб захисту для дитини, алергіка, вагітної або годуючої жінки, то варто вибирати ефірні масла - репеленти. Ефірні масла рослин вважаються більш екологічними і менш дорогімім репелентамі, ніж синтетичні аналоги. Найпотужнішими щодо захисту шк..

18.06.2019
0
590
Сухоцвіт властивості при виразках і ерозіях

Сухоцвіт властивості при виразках і ерозіях

Сухоцвіт болотна або сухоцвіт. Однорічна трав'яниста рослина сімейства складноцвітих. В Україні зустрічається майже повсюдно. Росте на вологих ґрунтах, по берегах річок, озер, на болотах, в городах. З лікувальною метою використовують траву. Її заготовляють в період цвітіння. Сушать під навісом. Сировина зберігають у паперових мішках, коробках, ящиках в сухому приміщенні. Термін..

09.07.2019
0
947
Акація біла при міомі і інших захворюваннях

Акація біла при міомі і інших захворюваннях

Акація біла. Дерево заввишки до шести метрів, батьківщина якого Північна Америка. Має розкидисту крону, що складається з чергових листя з колючкою у черешка. Квітки акації зібрані у великі суцвіття, після цвітіння з них утворюються плоди у вигляді бобу, всередині якого знаходяться насіння. Цвіте на початку літа, насіння-горошини дозрівають в жовтні. Дерево досить невибагливо, може ро..

13.07.2019
0
1193