Як правильно харчуватися

  • Як правильно харчуватися

Від характеру харчування залежить нормальний ріст і розвиток організму, обмін речовин, нормальне функціонування всіх органів і систем організму, імунітет, а також психо-емоційний стан. Як правильно харчуватися? Харчування є однією з найважливіших складових здорового способу життя. Їжа забезпечує організм енергією для нормальної життєдіяльності, поживними речовинами для росту і відновлення тканин, речовинами для регулювання обмінних процесів.
Умови сучасного життя в розвинених країнах характеризуються різким зниженням фізичної активності та зростанням нервово-психічних перевантажень, так як багато професій вимагають напруженої уваги і підвищеної відповідальності, життя в мегаполісах сприяє збільшенню кількості стресів.
Неправильне харчування призводить до порушення обміну речовин і передчасного старіння, знижує захисні сили організму. Поєднання гіподинамії, стресів і неправильного харчування призводить до виникнення ожиріння, атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, подагри, харчових алергій та інших захворювань. Достаток різноманітних харчових продуктів ставить перед нами питання вибору найбільш корисною, високоякісної, натуральної, біологічно цінної їжі, а також грамотного її вживання. Дуже важливо навчитися правильно харчуватися: вміти розраховувати індивідуальні потреби організму, розбиратися в видах їжі, її біологічної та енергетичної цінності, розумно її вживати, знати основи складання раціону і сполучуваність продуктів.
Принципами раціонального правильного харчування є:
* Відповідність калорійності їжі з енерговитратами,
* Забезпечення організму необхідними біологічно цінними поживними речовинами - білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, мінеральними солями і баластними речовинами,
* Різноманітність продуктів харчування,
* Дотримання режиму харчування,
* Помірність в їжі,
* Достатній питний режим.
Раціональне харчування будується з урахуванням статі, віку, характеру зайнятості, кліматичних умов і індивідуальних особливостей.
Правильне харчування забезпечує хороше здоров'я, високу працездатність, опірність несприятливим факторам зовнішнього середовища, максимальну тривалість життя.

13.07.2018 23:41:48
1
341

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!