Скільки потрібно пити води?

  • Скільки потрібно пити води?

Скільки води потрібно пити в день? Потреба у воді визначається умовами навколишнього середовища, рівнем обмінних процесів в організмі, кількістю м'язової роботи, кількістю і якістю з'їденої їжі. У нормальних умовах потреба в воді для дорослих становить 40 г / кг на 1 кг ваги, тобто при вазі 60 кг потреба в воді становить 2400 р
Без достатньої кількості води у людини знижується активність і працездатність, з'являється млявість, головні болі, запаморочення і постійне відчуття втоми, погіршуються обмінні процеси в організмі. Багато людей випивають лише одну третину або половину від необхідної кількості води, а свої нездужання пов'язують з шумом, перенапруженням на роботі, неврозами, але ніяк не з хронічною нестачею води і зневоднення організму.
За добу людина в середньому втрачає близько 2,5 - 3-х літрів води: з повітрям, що видихається - 350-500 мл, з потім - 500-1000 мл, з сечею - 1000-1500 мл, з виділеннями ШКТ - 100-150 мл . У теплу пору року, при заняттях спортом, важкій фізичній роботі, при роботі в жаркому приміщенні втрати води зростають до 5 - 8 л на добу.
Для нормальної життєдіяльності організму необхідно, щоб кількість води, що поступає повністю заповнювало кількість виділеної з організму рідини. Добова потреба в рідині дорослої людини в умовах нормальної температури і при помірних фізичних навантаженнях складе в середньому 2,5-3,5 літра.
Деяка кількість води організм отримує з їжею: першими стравами - 250-500 мл, з овочами і фруктами - 600-700 мл. Особливо багаті водою соковиті фрукти і овочі - в них міститься приблизно 80-90% води. З твердої їжі, в процесі засвоєння в організмі, утворюється приблизно 300-400 мл води: з 100 г жиру - 107 мл, з 100 г вуглеводів - 55 мл, з 100 г білків - 41 мл води. Інша кількість води організм повинен отримати у вигляді чистої питної води.
 Для збереження здоров'я і гарного самопочуття випивайте 6-8 склянок чистої води протягом дня. Слід пам'ятати, що чай, кава, соки, компоти, пиво, газовані напої і т.д., чисту воду для організму не замінюють.
Воду потрібно пити протягом всього дня невеликими порціями. наприклад,
 1-й склянку води випийте вранці, відразу після пробудження (або о 4-5 годині ранку, якщо Ви прокидаєтеся в цей час).
Дуже корисно в воду додати сік лимона або трохи імбиру. Для максимального збагачення води вітамінами ідеально підійдуть БАЖі (біологічно активні рідини) 15-20 крапель на склянку.
2-й стакан - перед сніданком,
3-й - перед другим сніданком,
4-й і 5-й в проміжку перед обідом,
6-й - перед полуднем,
7-й - перед вечерею і 8-й - перед сном.
Якщо у Вас немає звички пити воду протягом дня, постарайтеся поступово привчити себе до цього. Це досить просто зробити, якщо поставити на робочий стіл пляшку або глечик з водою і пити потроху через кожні 30-40 хвилин. Якщо ж Ви багато пересуваєтеся по місту, беріть з собою воду в пляшці.
Воду для пиття краще вибирати слабоминерализованную негазовану лужну. Лужні води мають значення pH дорівнює 7,2-8,5 і вище, нейтральні - 6,8-7,2, кислі води - 3,5-6,8. Лужними вважаються води з групи гідрокарбонатних (сульфатно-гідрокарбонатна, гідрокарбонатно-натрієва, гідрокарбонатно-хлоридна). До таких вод відносяться багато води з джерел Харкова і області.
Питна вода повинна бути чистою, освіжаючою, але не дуже холодною.
Дуже корисна тала вода і її може приготувати для себе кожен, хто піклується про своє здоров'я, а також кремнієва вода.

13.07.2018 23:24:12
1
328

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!